Brnění dlaně, bolest předloktí a ramene i při menší zátěži

Brnění dlaně, bolest předloktí a ramene i při menší zátěži

dna88  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, již od října 2013 se potýkám s brněním dlaně, zápěstí a občas předloktí a bolestí ramene a krční páteře. Když jsem byla poprvé u lékaře brněla mě celá ruka od ramene po dlaň, více levá (jsem levák) a v pravé byla jen mírně bolest zápěstí. Pracovala jsem pět let jako zapisovatelka. Na chirurgii mě poslali k rehabilitačnímu lékaři, absolvovala jsem rehabilitace, ale bolesti obou ruk, hlavně brnění levé ruky bylo čím dál horší. V březnu 2014 mi udělali rentgen ruky, že tam asi nic není, ale že to dáme do sádry, po sádře EMG vyšetření, kde zjištěn údajně mírný syndrom karpálního tunelu s tím, že by to mohlo být i od páteře a opět další rehabilitace. Bolesti dál neustupovaly, při delším psaní i třeba půl hodinky v kuse, škrábání brambor, míchání atd atd. bolesti a silné brnění. V práci mi na konci roku 2014 oznámili, že jsem nadbytečná a končím, ruka byla v klidu asi měsíc v lednu 2015. Od února opět brnění dlaně po celý den, bolest zápěstí, předloktí při sebemenší zátěži (ždímání, škrábání brambor, zavazování tkaničky). Po návštěvě lékaře sádra v květnu 2015 bez rentgenu a bližšího vyšetření, že když už jsem to měla jednou v sádře, dají znovu. Výsledek nula, další rehabilitace a od té doby se k tomu přidaly opravdu silné bolesti krční páteře, ramene, lopatky...pravá ruka je v pořádku. Občas mírná bolest, ale nebrní a je v klidu. Cvičení nepomáhá a už nevím kam se obrátit k lékaři. U obvodní jsem byla, jen mávne rukou, dá prášky na bolest. Je mi 27, neunesu v ruce nic těžkého, přišla jsem o sílu v ruce, v noci mě to nikdy nebudilo, jen asi dvakrát, a to bolest ramene. Cviky z rehabilitace cvičím deset min každý den, ale pro bolest ramene a lopatky, tomu asi moc nedávám. Už jsou to dva roky a ruka je jen a jen horší. Obvodní lékařka mi už dala pouze cviky na krční páteř, víc se tím nějak nezabývala. Poraďte prosím, začínám mít opět bolesti předloktí a ruka brní celá občas až po loket, když s ní pracuji i třeba půl hodinky. Nejhorší při klikání na myš a psaní na pc, jelikož jsem stále bez práce a kvůli problémům s kyčlemi, jsem nucena mít sedavou práci a ruce potřebuji. Děkuji moc za každou radu, přeji hezký den
František Klapač DiS.  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Mladá Boleslav
  • 6 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den,
bez vyšetření těžko odhadovat, ale je pravděpodobné, že potíže mohly začít od přetížených svalů předloktí nebo zablokovaných kůstek zápěstí. Následně se začínají řetězit obtíže blíže k centru, ve Vaše případě do ramene a krční páteře.
To, že Vám aplikovali sádru znamená, že měli podezření na tzv. epicondylitis acuta, což je akutní přetížení svalů předloktí, zvláště na vnější straně.
Terapie by nejspíše byla dlouhodobější, spočívala by v odblokování loketního kloubu, hlavičky vřetení kosti, kostí v oblasti zápěstí a prstů, protažení svalů od prstů ke krční páteři a aplikaci elektroléčby.
Pro potíže letité by bylo nezbytné odblokovat i celou páteř a určitě i žebra.

Další věcí a s tím si fyzioterapie příliš nedokáže poradit, by mohlo být uskřinutí nervů v oblasti loketního kloubu, které se poté řeší chirurgicky. To bych Vám doporučil kontaktovat buďto specializovanou nemocnici ve Vysokém nad Jizerou nebo Doc. MUDr. Igora Čižmáře na Chirurgii ruky v Brně, který je špička v oboru.

Přeji mnoho zdaru a držím palce.

František Klapač

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí