Necitlivost rukou v noci

Necitlivost rukou v noci

Jana  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám letitý problém,který se stále zhoršuje a už jsem dost zoufalá.V noci necítím ruce,mám je úplně mrtvé,jakoby přeležené,celé paže od ramen až po prsty.Je to hrozně nepříjemný pocit,který mě vzbudí,musím rukama pohnout aby se prokrvily,ale vše se opakuje,třeba 8x během dvou hodin,potom už neusnu.Děje se to v poloze na zádech,obě ruce,pokud spím na boku,je mrtvá ta horní ruka.Co to způsobuje a jak si mám pomoct?, Děkuji za odpovědˇ.
MUDr. Kateřina Šochová, Rehabilitační centrum Šenov  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Šenov
  • 38 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den, pokud jsou potíže vázané pouze na určitou polohu těla, respect páteře, pak příčina by mohla být tam, tj. zajděte za svým praktickým lékařem a začněte s vyšetřením a ošetřením krční a krčně hrudní části zad, nejspíše v rámci rehabilitace, event. po předchozím vyšetření na neurologii, o kterém rozhodne Váš praktický lékař. Nenapsala jste ale nic o pozici rukou, v jaké je máte, když se probudíte s trnutím...Hezký den, s pozdravem, Dr. K. Šochová.
Jana  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,děkuji za odpověď. Pokud spím na zádech,necítím obě ruce,mám je položené volně podle těla nebo složené na břichu. V poloze na boku mám vždy mrtvou tu horní ruku. Z vyšetření na MR:oboustranné významné foraminostenózy C5/6 protruze ploténky o přesahu 4mm. Th 3/4 mediální hernie 2mm,Th5/6 hernie 3mm,7/8 paramediální hernie3mm a Th 8/9 dorzální mediální hernie 2mm.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí