Skříplý nerv, bolest chodidel a paty

Skříplý nerv, bolest chodidel a paty

verohodu  |  návštěvník
Dobry den, zacatkem cervence letosniho roku jsem mela skriply sedaci nerv, tzv Ischias. Ze zacatku me sla bolest a brneni do prave novy, takze jsem kulhala a zatezovala vic levou. Postupem bolest zad odeznela a to i bolest prave novy. Tim ze jsem kulhala a zatezovala vice levou nohu tak ma zacala bolet leva noha. Ziju u anglie na malem ostrove takze tady moc doktoru nemame. Doktora jsem ve finale navstivila. Dostala jsem prasky na uvolnovani svalu. Udelaly mi rentgen, tam se nic nenaslo. Postupem casu me zacala bolet i prava noha, jelikoz sem ji hodne zatezovala. V dnesnich dnech uz to neni tak bolestive jak to byvalo. Na levem chodidlu mam mensi hrc, ci je to jen opuchle a bolime me pata kdyz dlouho chodim. Na prave strane z vnejsi strany je to po dotyku bolestive a taky me boli pata. Nekdy ty bolesti jsou pichlave a zase odejdou. Bohuzel na nohach stojim obvykle 12 hodin denne, kvuli praci. Obvykle vidim rozdily o mych dnech volna. Domu se vracim koncem rijna a pak nejakou dobu nebudu pracovat. Rada bych se zeptala zda to samo odejde a bude to dobry ci bych si stim mela nekam zajit az se vratim domu? zda jsou na to dobre nejake cvyky? nerada bych stim mela problemy v budoucnu. Mockrat dekuji za vase rady a typy. S pozdravem Veronika
František Klapač DiS.  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Mladá Boleslav
  • 6 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den Veroniko,
u těchto dlouhodobých potíží, zvláště když jste měla "ischias" je normální, že se zablokuje oblast pánve a kostrče - tzv. Sakroiliakální kloub. Na RTG vyšetření není vidět, když se nehledá. Předpokládám, že jste nikde u kolegů fyzioterapeutů nebyla a máte tuto oblast stále zablokovanou. Bolesti chodidel a pat nejspíše souvisí s napadáním střídavě na jednu a druhou končetinu. Doporučil bych Vám hlavně kvalitní vyšetření, ošetření a odblokování a kvalitní obuv - měkkou - nejlépe boty na běhání (jsou nejlépe odpružené)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí