Hojení po vytržení zubu a následovně implantát

Hojení po vytržení zubu a následovně implantát

Martin Ma  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobry den.
V sobotu vecer, jsem byl na soukrome klinice (Dental-Karlin) protože se mi u 5ky vpravo nahore odlomil zbytek zubu, z vetsi casti byl uz zub tvoren pouze amalganem, asi před rokem se mi ze trictvrtiny vylomil, byva to pomerne caste jsem rocnik 76 a dřív to zubari vrtlai desne moc takze stolicky tvori z vetsi casti jen amalgan a sklovina je po okrajích, casem se pak zuby vylamuji.
Chtel jsem puvodne korunku, ale lekarka mi po rentgenu sdelila, ze to jiz mozne není a zub je zkazeny hluboko a nejlepší moznost je jej vytrhnout.
Dostal jsem samozrejme anestetika a pak se ta chudinka asi ctvrthodiny trapila nez se ji zub povedlo konecne dostat ven, paradontozou netrpim takze zuby mam v dasni opravdu pevne.
Cely sobotni vecer a castecne i nedeli i když méně mi místo po zubu krvácelo, ted (pondělí) je jiz vse v poradku ale je to stále trochu otekle a pomerne citlive.
Samo o sobe to uz neboli jen pokud ze strany zatlacim prstem ci silneji jazykem.
Snazim se kousat na levou stranu a taktéž si po kazdem jidle usta vyplachuji.
Ustni vodu pouzivam elmex na doporuceni bez alkoholu.
Jak dlouho prosim trva nez se dasen zcela zahoji a zaceli abych mohl pravou stranu zase normalne pouzivat a necitil zadnou byt malou bolest, zkratka kdy to prestane byt podrazdene, tyden, ctrnact dni ci mesic_
Mam pouzivat nejaky roztok ci lek co by hojeni pomohl?
Rad bych si nechal místo vytrzeneho zubu vsadit implantat, ještě nejsem rozhodnut mozna si na chybejicic zub casem zvyknu, mluveni to nevadi a pokud se neusmivam typem pusu od ucha k uchu tak to ani není videt.
Sveril bych se jako prazak patrne do pece kliniky pana doc. MUDr. Roman Šmuclera CSc. http://www.lekari-online.cz/lekari/smucler-roman jakožto velmi zkuseneho lekare v tomto oboru (ostatní kolegove doufam prominou :) )

Zeptal bych se jak dlouho aplikace trva pokud nebudou komplikace s vsazenim do kosti, je to na jednu dve navstevy?
Cenu pocitam do 20k vc. nutne korunky, implantáty jsou patrne titanov je to tak?

Dekuji předem za odpověď a zejména pokud odpovi primo pan smucler, hezky zbytek dne MARTIN
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Děkuji za důvěru. Pokud to jde, tak vsazujeme implantát rovnou v okamžik vytržení, no to už nestihneme....Máte to pak při jedné nepříjemnosti a nekrvácí to. Jinak bych musel stav vidět. Po extrakci je nutné ránu zašít a vsadit kolagen- to je pár minut a cena 100 Kč... Implantát, pokud není poškozená kost můžeme vsadit asi kdykoli, čím dříve, tím lépe. Pokud by se kost rekonstruovala, půjde to asi se v sazením implantátu, možná nejprve upravit a za 3 měšíce implantát, musím vidět. Cena u jednoduché implantace je cca 18000 s korunkou all included, pokud by to bylo nějak komplikované- může to být třeba i 22-25000 Kč (transplantace dásně, transplantace kosti- snad ne...)
Stavte se.
Martin Ma  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobry den, mnohokrat dekuji za odpověď.
Kost bude myslim v poradku ale to posoudite az vy cena 18k za komplet se mi jevi jako velmi solidni, jsou to sice velke peníze ale na zdravi a zubech by setril jen blazen pokud ma tu moznost tuto castku investovat.
Přes tyden to k vam nestiham leda si vzit dovolenou a soboty nejspis nepracujete ale od 29.12 mam tyden dovolene takze tento termin by byl na 100procent,
Bohuzel mi slečna lékařka na soukrome pohotovosti ranu nezasila ani kolagen nedala pouze doporučila nez to prestane krvácet se vyvarovat horkych napoju a jidla a alkoholu ani ustni vody nedoporucika, jenrekla at si koupim lek proti bolesti az odezni anestetikum aby to nebyl takovy sok.
Vadi necemu ze po extrakci nebyla rana zasita?
Infekce se tam snad nedostala i otok dasne vinou podrazdeni pomalu ustal a dodrzuji hygienu takze na tuto stranu nekousu (vzhledem k citlivosti a obcasenmu pobolivani to ani nelze) a po kazdem jidle ci piti si pusu vyplachuji specialni ustni vodou na podrazdene dasne, zanicene ci postizene paradontozou.

Reakce na Martin Ma

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hezký den,
já mám docela nabitý kalendář (často operuji nebo učím v zahraničí), ale pokud byste chtěl vyšetření ode mně či kolegů, obraťte se na paní Votýpkovou na naši kliniku- informace a kontakty v XXXXXXXXXXXXXXXX. Najde pro Vás termín. S pozdravem doc. Roman Šmucler

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí