Implantát Straumann po operaci SARME(hyrax)

Implantát Straumann po operaci SARME(hyrax)

Jury  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, před 8 lety mi po úraze vypada horní jednička, zub jsem našel po týdnu, ale bohužel jsem to neřešil, nebyl jsem na žádném zákroku dalších 5 let, nechalo se to tak. Po těch letech se mi horní patro zúžilo, že tam byla jen malá mezera tak jsem šel na ortodoncii kde mi nasadili pevné rovnátka. Po dalších dvou letech jsem podstoupil operaci SARME a pomalu jsem si otáčel se šroubem na patře, měl jsem nejdřív hyrax z pryskyřice a pak jen oblouk se šroubem.

Po zhojení a sejmutí hyraxu se zase chvíli čekalo.

V listopadu 2020 Augmentace kosti s membránou Jason 15x20.
V květnu 2021 implantace MIS Straumann nejmenší implantát.
Září 2021 druhá fáze implantátu, vydání šroubku ale bohužel se začal otáčet celý implantát, takže nepřirostl.
Teď čekání do příštího roku na zahojení a čekání na znovu zavedení. Pan doktor říkal, že úplně neví proč se to stalo. Je to moje chyba ze zanedbání v minulých letech? Sčítají se ty problémy i skrze SARME operaci? Je možné aby se implantát nepripojil ke kosti? Je pravda, že jsem tam skoro žádnou kost neměl, ale po rentgenech a nahlédnutí dovnitř se zdálo pěkné a ready na implantaci. No co se dá dělat žejo.. Snad jsem si vybral dobrou ordinaci v Brně. Ani jsem popravdě nehledal a vzal první co mi nabídli na Ortodoncii.

Nikoho neobvinuji to ne, ale vždy jsem měl nějaké štěstí a tady se to bohužel nepovedlo, tak snad napodruhé. Jinak jsem se chtěl ještě zeptat. Je nějaká možnost mít tam teď provizorní zub aspoň? 8 let ho už nemám, aspoň k vůli estetice.
Mám i 3D rtg snímky.
Díky
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Provizorní, snímatelný zub typu Essix stojí pár stokorun a vyrobí se za pár hodin. Zub jde asi nahradit definitivně i vlepovacím , bez implantátu- to by se muselo vidět. Rentgenový snímek moc neukáže, zda se kost dostavila (nejde z něj rozpoznat, zda jde o živou kost) . Důležité je zjistit, co tam vlastně nyní je a eventuelně , pokud chcete implantát , vše zkusit dostavět Vaší kostí. Nejde o peníze- postupy moc nákladné nejsou- nejlepší je Vaše vlastní kost.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí