Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Komplikace po aplikaci zubních implantátů - Zubní implantáty - Diskuze

Komplikace po aplikaci zubních implantátů

Komplikace po aplikaci zubních implantátů

Lindi1  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Manžel 48 let, v únoru implantáty 5,6,7 dole, bez ATB. Asi po 14 dne se nad implantátem 6 na dásni objevily váčky. Březen,duben a květen na vl.žádost opakovaná kontrola u lékaře, prý normální průběh hojení.V červnu při nasazeni válečků a zjištěn rozsáhlý zánět kosti,impl.5 OK, 6 úplně volný a vyndán,impl.7 drží cca 4mm v kosti. Nasazena dvoje různá ATB. Na rentgenu velký úbytek kosti a ústup dásně.5 ok, 6 není 7 vyčnívá nad dásní asi 3 závity. Je naděje na zhojení a nějakou případnou rekonstrukci, nový implantát? Lze 7 implantát vyndat a smířit se s tím, že vpravo dole nebude 6 a 7? Nebo 7 nechat a zkusit můstek na 5 7? Jsme šokovaní a neumíme zvolit další vhodný postup. Děkuji.
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
To je velmi zvláštní. Potřeboval bych prosím vidět celý operační protokol, včetně po-operačních RTG snímků. Nepíšete, zda, byla provedena tzv. augmentace (=doplnění kosti). Pokud ano, je zde poté riziko. Předpokládám, že manžel je zdráv, žádná cukrovka, žádný stav po radio-terapii, nekuřák, dobrá orální hygiena. Taky nepíšete, co bylo příčinou ztráty zubů, zda úraz/onemocnění dásní/kosti. Za jak dlouho bylo po ztrátě zubů k náhradě přistoupeno. Jaké implantáty byly zavedeny? Hodně záleží na výrobci. Například některé korejské a i jiné implantáty mají velmi horší hojení, je to i v literatuře prokázáno. Je taky velmi zvláštní proč. pro náhradu 3 zubů, zavedeny 3 implantáty. Většinou se zavádí 2 a zhotovuje můstek na implantátech. My s pacientem uzavíráme Smlouvu, kde pokud pacient dodrží naše pokyny, poté v případě selhání mu vrátíme finance.

MUDr. Martin Kittler

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí