Zubní implantát a paradentóza

Zubní implantát a paradentóza

Anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Je možné zavést implantát při paradentóze
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
S paradentózou souvisí resorbce, devastace kosti. Často je třeba takovou oblast augmentovat – zesílit kost řízenou tkáňovou regenerací. Po té implantát s odstupem doby zavést.
STOMAT  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Při léčené parodontitis (poopř. vyléčené) implantáty s úspěchem zavádíme. MUDr. Ciboch, XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
I to je možné, ale je nezbytné, aby pacient dokonale spolupracoval při léčbě a byla dobrá prognóza implantátu v chrupu jako celku.
Honza
Honza  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 45 let trpím paradentózou. Přišel jsem skoro o všechny spodní i dolní zuby. Dostal jsem zubní protézu a mám s ní problém. Špatná mluva a dávící reflex. Chci se zeptat zda existuje možnost pořízení implantátů. Bylo mi řečeno že se implantáty neuchytí. Děkuji za odpověď nejlépe radu na řešení mého problému.
sindy  |  návštěvník  |  Calderdale
  • 1 odpovědí
dobrý den ,otázka je možné zavést implantát při paradentoze?jsem v anglii a docházím na středisko kde mi pomohli vyřešit plombu předního zubu.je to pracoviště pro studenty s odborným dozorem ,nemusím se bát zákroků.je to rozdíl než v čechách.tady pacient leží ,nepříjemné.také mi dnes dělali celkový snímek chrupu-a ukázalo se že mam veliký kaz na zadním zubu a ten mi prý způsobuje i ostatní potíže-pod plombou mám prý veliký kaz a ten je hluboký-jen prý vytrhnout,a to nechci .ale mám příznaky paradentozy,budou mi jí léčit.pojedu v unoru domů,tak se poradím s p.zubařkou u nás-popřípadě nechám vytrhnout doma.vše mám zdarma,protože je to středisko pro studenty,budoucí zubaře.nenesou riziko.
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Paradentóza je nejčastější formou onemocnění v dutině ústní u dospělých pacientů. Může mít mnoho forem a příčin, ale v každém případě je ovlivnitelná vhodnou léčbou. Postup poškození kosti a měkkých tkání touto formou onemocnění lze výrazně zpomalit a téměř zastavit mnoha způsoby. V případě, že pacient má určitou formu parodontitidy, která je zaléčená a pod pravidelnou kontrolou zubního lékaře nebo parodontologa, je možné implantát zavést. Riziko selhání implantátu je oproti zcela zdravému parodontu vyšší, ale řádově pouze o jednotky procent. Rozhodnutí, zda je možné v daném případě implantovat nebo ne, náleží zkušenému implantologovi, který např. zákrok neprovede v případě, kdy pacient nebude na implantaci připraven, nebo nebude schopen se o zavedený implantát s korunkou náležitě starat.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí