Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zubní implantáty a kouření - Zubní implantáty - Diskuze

Zubní implantáty a kouření

Zubní implantáty a kouření

liskacek99  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Chtěl bych se zeptat jak je to s kouřením? Implantáty mi byli zavedeny 29.8.2016.
Od toho dne jsem radši ještě cigaretu neměl? kdy si dát? a co elektronická cigareta? s nikotinem nebo bez?
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
úspěšnost vhojení dentálních implantátů je ovlivněna mnoha faktory, kouření samozřejmě je rizikovým faktorem - obecně. Největší vliv má kouření v "první" fázi hojení měkkých tkání, které jsou poškozovány termicky i chemicky. Pokud dojde k zahojení měkkých tkání rány v oblasti inzerce, nemělo by kouření způsobit další závažný problém. Elektronická cigareta je do této doby vhodnou volbou. S pozdravem.
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, látky obsažené v cigaretách způsobují mj., že se krevní cévy zužují a tím dodávají tkáním méně krve a dalších látek potřebných k hojení. K úplnému vhojení implantátu dochází v dolní čelisti za 6 týdnů, v horní čelisti za půl roku, v některých případech déle. Doporučuje se ale nekouřit 4 týdny před a 4 týdny po implantaci. Právě nikotin způsobuje zúžení cév (= vasokontrikci), proto ani elektrické cigarety s obsahem nikotinu nejsou vhodné. Bohužel neznám složení e-cigaret bez nikotinu a nemohu Vám tedy odpovědět. Pokud jste těžký kuřák (více jak 10 cigaret/ den), tak je u Vás 3x vyšší riziko selhání implantátů v případě, že budete pokračovat. I když přestanete úplně kouřit, považuje se za ne-kuřáka ze stomatologického pohledu pacient, který nekouří více než 12měsíců.

MUDr. Martin Kittler

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí