Celokeramické náhrady chrupu  

Celokeramické náhrady mají vynikající estetické vlastnosti, jsou mechanicky odolné a zároveň biokompatibilní.. Lze využít širokou škálu barev a odstínů a vytvořit drobné nepravidelnosti ve tvaru. U předních zubů jsou vhodné pro korekci tvaru a velikosti, poúrazové defekty, zlepšení postavení zubů, úpravy mezičelistních abnormit a další. Jsou také možností u rekonstrukce zadních zubů. Ve srovnání s ostatními typy náhrad jsou finančně nákladnější.

Lze využít širokou škálu barev a odstínů a vytvořit drobné nepravidelnosti tvaru. Je vhodná pro korekci tvaru a velikosti, rekonstrukci zubů, poúrazové defekty, zlepšení postavení zubů.

Průběh aplikace celokeramické náhrady chrupu

Nejprve se provede zbroušení původního zubu, vyhotoví se otisk a zvolí barva zubu. V laboratoři se zhotoví pracovní model a dle počítačové konstrukce se vytvoří zubní náhrada. Složitější konstrukce vyžadují zkoušku, jednoduché se upevní ihned. Životnost materiálu je dlouhodobá, může však dojít k mechanickému poškození tvrdým nákusem nebo při úraze. Vyhotovení a upevnění nového chrupu zabere přibližně 5 - 10 dnů.

Aktualizováno