Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Cukrovka a nesnášenlivost léků - Diabetes mellitus II. typu - Diskuze

Cukrovka a nesnášenlivost léků

Cukrovka a nesnášenlivost léků

danhna  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, léčím se s cukrovkou II. typu cca 2 roky, nejprve Glucophage 500, pak 1000, nyní zkouším po ránu victosu a večer glucophage 750. Mám problém s neustálou nevolností a hlavně při dávce 1,2 victosy hrozné bolesti hlavy provázející pálení žáhy a dávení (přibližně tak 2 hodiny po každém jídle). Zkoušela jsem snížit victosu na 0,6, ale pak mi přijde zase neúčinná. Před chvílí jsem si dvě hodiny po obědě naměřila 19,5. Má diabetoložka se brání nasazení insulinu s tím, že úplně potlačí tvorbu a také victosa prý pomáhá zhubnout (zatím žádné výsledky - ale mám vysokou nadváhu a spoustu dalších zdravotních komplikací - vysoký tlak, astma, alergie, gynekologické problémy, ...) V rodině máme dědičně cukrovku II. typu - strýc, otec, prarodiče a jejich sourozenci (slepota, amputace končetiny, ..). Potřebovala bych poradit, zda kromě inzulinu je možné vyzkoušet ještě nějaký jiný přípravek, případně, zda existuje možnost někde zkonzultovat celkový zdravotní stav (vzhledem k nevolnostem mám pocit, že se mi prášky navzájem "tlučou" ). Vím, že nejideálnější by bylo zhubnout, ale je to tak trochu začarovaný kruh - při cvičení buď omdlívám z tlaku nebo dostanu astmatický záchvat.
OB Klinika  |  Premium member  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ranní nevolnosti po Victose jsou časté a ustupují cca po 4 týdnech. Výsledný efekt na glykémie i hubnutí posuzujeme ale s odstupem, a to nejčastěji až po 8 týdnech od zahájení.
Ranní nevolnosti vlastně nejsou až tak nežádoucí účinek, protože vedou ke sníženému přijímání stravy a tím přispívají k hubnutí. Glucophage, aby mělo účinnou dávku, je ideální ještě zvýšit alespoň na 2x 750 či 2 x1000 mg. Mohli by se zvážit i jiné kombinace léků ale toto je nejúčinnější.
To že se vaše diabetoložka brání nasazení inzulínu, je opravdu správné, u obézního diabetika by to vedlo jen k dalšímu přibírání. Nicméně jsou ještě další možnosti léčby a to jednak bariatrická léčba = chirurgické léčba cukrovky a obezity zároveň, nebo například zavedení tzv. endobarrier- vratného implantátu do tenkého střeva který dokáže léčit diabetes.
Vše závisí na individuálním posouzení, pokud byste chtěla, můžete nás navštívit.
MUDr. Petra Šrámková
zástupce přednosty kliniky

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí