Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Diabetes - jak zabránit zvyšování hodnot cukru, jídelníček - Diabetes mellitus II. typu - Diskuze

Diabetes - jak zabránit zvyšování hodnot cukru, jídelníček

Diabetes - jak zabránit zvyšování hodnot cukru, jídelníček

DOMIČEK  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
hezky den,prosim mam dotaz,na endokrinolodii mi byl nameren cukr 6,1? jsem rocnik 44,jmeno Balikova,mela bych prosbu,jak se uchranit pred navyseni hodnot cukru,moc s tim emam zkusenosti za pul roku jeste jdu na lezeni a piti,neodborne piti vody s cukrem,jsem z toho docela spatna,prosim timto o pomoci lecbe,co jist a nejist,moc brozurek neni,nemam stitnou zlazu,2x vyoperovanou,a radiolecbu,pred 12lety,dekuji moc za odpoved. mhu napsat email,
beatric-bozenka@seznam.cz,dekuji moc za odpoved,BALIKOVA BOZENA,P4,
DOMIČEK  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
hezkou nedeli ,prosim nedostala jsem zadnou zpravicku,,muj dotaz na cukrovku typ,,hodnoty 6,i -,jeste bych mela jednu prosbu ,,obcas mam prostrdek jazyka citlivy ruzovy,,,,dekuji balikova
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, při glykemii nalačno 6,1 mmo/l se ještě nejedná o cukrovku, ale o poruchu glukozové tolerance - předstupeň cukrovky. Cukrovka je při naměřené glykemii nalačno nad 7 nebo kdykoli během nad 11 mmol/l. Takže Vaše hodnoty Vás nemusí znepokojovat. Určitě je ale vhodné dodržovat dietní opatření, jako nejíst sladké, jíst pravidelně 5x denně vyváženou racionální stravu - dostatek zeleniny, ovoce (jen dopoledne), tmavé celozrnné pečivo, nizkotučné mléčné výrobky, bílé maso, ryby. Vyvarovat se tučným a smaženým jídlům. Nekouřit, nepít alkohol (jen občas trochu vína se smí). Dostatek pohybu, denně 30 minut chůze, redukce hmotnosti při obezitě.
Na ten jazyk zkuste B- komplex forte 1x denně.
S pozdravem

Reakce na MUDr. Táňa Andreasová

DOMIČEK  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Hezký podvecer-dekuji moc za informaci-ohledne -diabetes,jste moc hodna-važi si té odpovede,,byla jsem s toho spatna,,ale zacala jsem se vyvarovavat sladkeho,,chci si koupit meric,,dnes jsem hledala na internetu nejaky levnejsi,,abych se tak nestresovala,,zitra se pujdu podivat do lekaren,,jeste jednou moc a moc dekuji,,B.Balikova,,P4

Reakce na DOMIČEK

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Není zač. Stresovat se určitě nemusíte. Ten glukometr možná zatím ani nebude třeba. Choďte pravidelně na endokrinologii na kontroly.
S pozdravem

Reakce na MUDr. Táňa Andreasová

DOMIČEK  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí

Hezky vecer-na endokrinologii chodim pravidelne za 6mesicu stale jsem pod kontrolou u ,profesora Vondry na Narodni tride,,to je ustav endorinologicky,,jste strasne mila,,moc dekuji ,ze jste se me venovala,,trochu jsem se zklidnila,,glukomet jsem zatim nesehnala ,,ale rekli me u Dr,Maxe ,,ze je drahy,,jeste jednou dekuji,,Balikova,,
--

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí