Otok nohy při diabetu

Otok nohy při diabetu

Ivana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moje maminka má diabetes na poslední návštěvě u doktora ji naměřily 15 a také má poslední dobou velké prblémy s levou nohou. Má ji dost oteklou hlavně palec.Otok po několika dnech skoro scela zmizel, ale po několika dnech se zase vrátil.
Ivana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám diabetes mellitus II. typu na poslední kontrole což bylo minulý týden mi doktorka naměřila 12,ale mám dlouhodobý problém s pravou nohou, asi tak jednou za měsíc mi dost oteče(ke kotníku)a noha mě ze spodu pálí. Otok asi tak po týdnu zmizí. Chtěla jse se zeptat jestli je to od té cukrovky, protože jsem už s tím několikrát byla u doktora i na pohotovosti, ale vždy mi řekli něco jiného(jednou to byla DNA, pak mi chtěl doktor zase trhat nehet, ale to jsem odmítla a nakonec to mělo být právě z důvodu diabetes)mám také problémy i s ledvinami.Dne 3.7. 2009 jsem šla na UZ vyšetření a tady je lek. zpráva:
DUZ tepen DKK,Vlevo tepny DKK přiměřené šíře, lumen anechogenní, stěna s nerovnostmi s drobnými kalcifikacemi, rychlosti v mezích normy, křivka trifázická na periferii bifáze.
Vpravo v distální polovině AFS dva stenotické úseky, při stěně měkký trombus, rychlosti 237 a 210cm/s, na AP pak bifáze a rychlosti do 126cm/s, na ATP i A A bifáze.
Závěr. Stenotické úseky v distální části AFS vpravo.
Inzulín neberu užívám tyto léky:
Siofor 500 - 1tab. ráno a 1 tab. věčer
Diaprel MR - 1tab. ráno
Enelbin 100 - 1tab. denně
Můj zdravotní stav se nějak nelepší a problémy s nohou jsou čím dál častější, proto jsem se chtěla zeptat, zda má doktorka správně postupuje a léky jsou dostatečné.Na minulé návštěvě mi má doktorka ještě doporučila operaci nohy ( zprůchodnění tepen) chtěla bych se zeptat zdali byste mi ji doporučila a zda je nevyhnutelná. Měla jsem i problém s tlakem, ale ten se mi ted dost znatelně zlepšil 80 - 130 Ještě jsem se chtěla zeptat, velmi často chodím močit a má moč dost smrdí. Budu moc moc ráda, když mi poradíte jak dál. Před moc děkuji a přeji pěkný den Marcela

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí