Diabetes a bolesti nohou

Diabetes a bolesti nohou

Verunka24  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,moje babička má diabetes II.typu a dosud byla jen na PAD.Má také nemocné plíce a bere Prednison.Doma si měří glukometrem hladinu krevního cukru.Někdy je hladina i 14-18 .Začaly ji bolet nohy hlavně při chůzi,někdy se musí i zastavit.Všechno to řekla lékařce-diabetoložce a ta jí řekla,že uleví nohám a naordinovala ji malou dávku inzulinu 2x denně a k tomu i PAD.Je to možné takhle kombinovat?Neměla by jí ty nohy nejdřív vyšetřit,jestli nemá nějaké komplikace cukrovky?Má babička přestoupit k jinému lékaři?Jedná lékař dobře,když jí hned dá i inzulín,aniž by jí ty nohy nějak prošetřil?Děkuji za odpověď Veronika
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, při takto vysokých hladinách glykémie, je terapie insulinem indikovaná. Jinak hrozí urychlení komplikací diabetu, mezi něž patří i syndrom diabetické nohy. Vaše babička tyto komplikace pravděpodobně má. Základní vyšetření nohou by měl provádět diabetolog při pravidelných návštěvách svých pacientů. U vaší babičky by možná bylo vhodné provést i doplerovské vyšetření (ultrazvuk) cév. Můžete se také obrátit na cévní ambulanci nebo na podiatra.
Pokud jde o léčbu, insulin lze kombinovat s PAD. Cílem je dosažení optimálních hladin glykémie
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 80let mám cekrovka nižšího typu jsem na dietě bolí mě hohy je pro mě vhodné MDM.Děkuji Toman
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Mám syna(6let) a cukrovku má již 2 roky. V poslední době si pořád stěžuje na chodidla. Nakoupili jsme už spousty bot, vložek ,ale nic nepomáhá. Diabetes melitus 1. doposud nemáme srovnaný. Naše glykemické hodnoty se pohybují mezi 3 až 20 mmol/l. Snažím se zjistit zdali už takhle malému chlapci může hrozit nějaké poškození. A jestli nemá nárok na nějaký příspěvek na zdravotní boty. Děkuji Pešavová.

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí