Opožděné užití antikoncepce

Opožděné užití antikoncepce

Trixi133  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
užívám Logest. Poslední dva nebo tři měsíce jsem ho brala bez přerušení( třikrát nebo dvakrát jsem vynechala menstruaci). Dnes jsem ve třetím týdnu balení a prášek jsem si vzala až po 14-15 hodinách. Mám opět vynechat interval bez užívání nebo zpoždění dvě až tři hodiny není tak hrozné? Děkuji a přeji hezký večer
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pokud se opozdíte s užitím tablety o více než 12 hodin, může být narušena antikoncepční účinnost tablety. Nepřetržité užívání tablet slouží k vynechání krvácení nebo oddálení krvácení, tím nekompenzujete vynechání tablety. Doporučuji korigovat příchod menzes pomocí nepřetržitého užívání tablet jen zcela výjimečně.
Lucka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci YAZ vždy kolem 22. hodiny. V pátek jsem si pilulku vzala a sobotní jsem si vzala o 10-11 hodin později, tedy v neděli v 9 hodin ráno. Mezitím, přibližně ve 4 hodiny ráno v neděli jsem měla nechráněný pohlavní styk. Je možnost, že můžu otěhotnět? Mám provést nějaké další opatření, nebo se nemusím bát? Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud je to do 12 h. tak můžete být bez obav,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

makca201  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci Lunafem. Po sedmidenní pauze jsem si zapomněla vzít uplně první pilulku v platíčku.
V příbalovém létáku píší, že pokud zapomenu pilulku v 1. týdnu užívání, tak mám sedm dní používat i jinou antikoncepční pomůcku.
Mohu se tímto řídit, i když se jedná o první pilulku. ?
Prosím o odpověď.
Předem děkuji.
S pozdravem, Markéta
Kačíí  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci 21 dní a pak týden bez užívání prášků, vždy se v tuto dobu dostaví menstruace. Měla jsem po týdnu pauzy následně začít brát další plato prášků, ale začala jsem ho brát až o 2 dny později. Mám ho dobrat celé nebo o ty 2 prášky méně a bude to mít nějaký veliký vliv na menstruaci?
Předem děkuji za odpověď Katka
Pet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
antikoncepci beru zhruba čtvrtým rokem, kombinovanou, Pramino. Stalo se mi, že jsem si zapomněla vzít pilulku v 15.-21. týdnu, během 6 hodin od zapomenutí jsem měla nechráněný sex s ejakulací do pochvy a zapomenutou pilulku jsem dobrala až po více jak 12 hodinách druhý den kolem jedenácté odpoledne a pak další pilulku ve správnou hodinu. V příbalovém letáku mi radili přesně toto + vynechat menstruační pauzu a jet další blistr bez přestávky po blistru dobraném. Chci se zeptat, jaké mám riziko otěhotnění?
jajci  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na snížení účinku HA.Užívám Yadine 8 měsíců,z toho teď třetí měsíc beru nepřetržitě bez 7 denní pauzy..Ale zapomněla jsem užít jednu tabletku a v ten den jsem měla nechráněný styk..Tabletku jsem užila ihned druhý den-takže jsem naráz vzala pilulky dvě.Proto bych se chtěla zeptat,jak velké riziko otěhotnění může vzniknout..a zda si mohu udělat těhotenský test již 7 den od údajného početí...Předem děkuji za odpověď.
Tereza  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, antikoncepci užívám mezi 20-22h večer, zapoměla jsem si jí však vzít a vzala jsem ji tedy rychle až v 10h ráno, nejsem si jistá, jestli jsem to stihla včas(do 12h), jelikož jí večer neberu přesně na čas, antikoncepci užívám nepřetržitě, dávám si pauzy jednou za tři měsíce, je tu nějaké riziko, že mohu otěhotnět? S partnerem jsme měli nechráněný sex, sice to neudělal tzv.,,dovnitř", ale přeci se musím zeptat, děkuji za odpověď
xxxx  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,vždy užívám antikoncepci kolem 7 hodiny ráno, po 7 denní pauze jsem si ale pilulku vzala v 16:00 hodin,to je 9 hodin,je možné že antikoncepce nebude mít takový účinek? ted bych antikoncepci ráda brala zase ráno,jak to mam udělat? děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vemte si jednu tabletu večer a další druhý den ráno. A dále pak pokračujte jen ráno
prim MUDr Pavel Texl
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dpbrý den,

nemějte obavy klidně si násled. den vemte bráno a pokračujte

S pozdravem,

MUDr Ilíč
Lucie  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Potřebuji se zeptat. Začala jsem brát prášky Lunafem, ale už dvakrát jsem je nevzala včas. Před dvěma dny asi o půl hodiny déle a dnes o necelou hodinu a půl. Mám úplně děravou hlavu. Jak moc se snížila účinnost a za jak dlouho se to srovná ?
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Buďte v klidu. Většinou ani jedno vynechání tabletky účinnost antiko výrazně nesníží. U nízkohormonálních tablet spíš vyvolá vynechání tablety slabé špinění.
prim MUDR Pavel Texl
T  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
včera jsem si zapomněla vzít 3. tabletu ha a dnes ráno jsem si vzala dvě najednou. Pohlavní styk jsem měla dnes před zjištěním,že jsem si včera tabletu nevzala a 1. den po pauze mezi platy. Jak velké je riziko otěhotnění a co by v této situaci bylo nejlepší udělat.
Děkuji za odpověď.
julie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru antikoncepci Lunafem a po 7 denní menstruační pauze, jsem další 2 dny zapoměla brát prášky, takže jsem celkem 9 dní bez pilulek, chtěla bych se zeptat jestli je můžu začít hned brát nebo musim měsíc vynechat a čekat na další menstruaci a kdy nastoupí účinek? Děkuji za odpověd
Evelína  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci Lunafem a chtěla jsem si oddálit menstruaci. Platíčko jsem dobrala celé, pak dostala menstruaci. Místo 7denní pauzy jsem vzala další tabletku o 2 dny později, tedy až 9. den pauzy. Po užívání 2 tabletek z nového balení jsem měla nechráněný pohlavní styk. Je tu možnost otěhotnění? Pokud ano, prosím o radu.
Caki  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Předvčera mi zkončila menstruace a zapomněla jsem na prášek. Beru Minisiston . Včera jsem si ho vzala, chvíli na to jsme souložili s přítelem. Je velké riziko otěhotnění? Mám strach, děkuji.
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepci minisiston. Vždy tablety užívám v 7 hodin večer. Byla jsem mimo domov, tudíž jsem neměla k dispozici ant. tak jsem si prášek vzala až jsem dojela domů. To už bylo ale něco málo před desátou, takže tři hodiny od toho než jsem zvyklá brát ant. Byla jsem zhruba u 8 prášku. Je tam nějaké riziko že ant. přestala plně účinkovat? Ty tři hodiny mě děsí .. Děkuji
wofw  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, pouzivam antikoncepci Qlairu a zapomela jsem uzit zlutou tabletku, i kdyz jsem vedela, ze po 12hodinach jsem si ji uz brat neměla, ale vzpomela jsem si na to asi po 13 a rikala jsem si, ze hodina uz neni takovy rozdil a tabletku si vzala. Nevadi to? sex jsem nemela tyden.
anonym
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu, po sedmi denní pauze jsem vzala z platíčka 2 pilulky a třetí den zapomněla, vzala jsem po víc než 12-ti hodinách, tedy asi po 15-ti. Musím se teď chránit ještě jinak, je riziko otěhotnění? Díky
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pravděpodobně se nemusíte jinak chránit ale pro jistotu Vám to může potvrdit jen UZ vyšetření,

S pozdravem,

MUDr Ilič
jana24  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už půl roku pravidelně užívám antikoncepci Yadine. Včera jsem si chtěla vzít tabletku z nového blistru, ale zjistila jsem že už je krabička prázdná. Ke svému gynekologovi jsem objednaná až na pátek, tudíž si budu moct vzít pilulku až se tří denním zpožděním (tj. až 3 dny po skončení menstruace). Chci se tedy zeptat od kdy budu chráněná a mohu provozovat nechráněný styk. Děkuji za odpověď
martina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,beru antikoncepci 3měsíce po skončení menstruace jsem měla styk a nevzala jsem si tabletu,tu jsem si vzala až po 2 hodinách po styku jaká je pravděpodobnost otěhotnění děkuji Martina
Anonym13712  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Užívala jsem antikoncepci pravidelně, vždy 21 dní, pak 7 dní pauzu a takto pořád dokola. Tento měsíc jsem si ale v sobotu (2.března) v 6 hodin zapomněla vzít prášek a vzala jsem si ho v neděli ve 2 odpoledne a potom jsem pokračovala dále. 8.března jsem začala 7 denní pauzu, ale menstruace pořád nikde. Má s tímto někdo zkušenosti? Můžu být těhotná nebo můžu být klidná a menstruace se prostě jen zpozdí? Děkuji předem za odpověď.
Evelin 333  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Užívám antikoncepci Lunafem. Jenže v noci z pondělí na úterý(kolem 2) jsem zvracela a tak si vzala prášek znovu( obvykle beru kolem 7-8 večer). Jenže dnes mám i průjem, tak přemýšlím, že přeruším braní a vyčkám na menstruaci. Navíc jsem měla v sobotu pohlavní styk, tak se docela bojím. Myslela jsem, že to včera bylo jen ze špatného jídla a doberu zbylých 6 balet, co mám. Jenže kolem 4. odpoledne mi začal i průjem. Zkoušela jsem se dovolat moji gynekoložce a bohužel marně. A navíc má jen do 5. Děkuji za případné rady!
broucek  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Potrebovala bych poradit...Antikoncepci (YADINE) beru uz nejake 2 roky a občas se stalo ze jsem někdy zapomněla,ale nikdy jsem neotehotnela.
Ted jsem mela sedmidenni pauzu a předtím jsem pilulky brala pravidelně.Včera jsem v 21:00 opomenula vzít 1.tabletu v 1.týdnu a vzala jsem si ji az po 15.hodinach,ovšem brzy rano jsem mela nechraneny PS.Je možné otehotneni?A 2.tabletu mam vzít normálně v 21 hod?Prosim o radu,
Předem děkuji
jaja123  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Ve čtvrtek jsem si zapoměla vzít hormonální antikoncepci,vzala jsem si ji asi o 8 hodin později a v sobotu jsem měla nechráněný pohlavní styk.Je možné,že kůli tomu můžu být těhotná? Jinak HA beru pravidelně.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Pokud jste antikoncepci nevynechala déle než 12 hodin jste chráněná proti otěhotnění.
kikabe  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Užívám už 3 roekem antikoncepci MINERVA. Tentokrát jsem ale místo 7 denní pauzy (menstruace) měla 14ti denní. Nenasadila jsem antikoncepci hned 8 den po menstruaci ale az 14tý. Ikdyž jsem už menstruaci neměla. Nemohla jsem se dostat týden do lékárny a tudíž koupit nové balení. Proto jsem ji začala brát o týden později. Ovlivní to nějak účinnost antikoncepce? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí