Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Minisiston a libido - Antikoncepce - Diskuze

Minisiston a libido

Minisiston a libido

Kikina  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,asi tři roky jsem brala antikoncepci Jeaine,ale teď ke konci užívání jsem začala pociťovat nechuť k sexu.Tak jsem požádala svou gynekoložku o změnu ant.Dala mi Minisiston,ale z příbalového letáčku jsem se dočetla,že u užívání je změna libida i některé zkušenosti žen mě celkem vyděsili.Chtěla jsem se zeptat,co si o tomto druhu antikoncepce myslíte.Jestli prostě užívání ant.každé tělo přijme jinak,nebo v tomto druhu ant.jsou také hormony jako v janine,které odbourávají testosteron.Dnes jsem si totiž vyzvedla 3x21 tablet,za 2týdny bych je měla začít užívat,ale nevím,jestli vůbec začít.Děkuji předem za odpověďi,s pozdravem Kikina
Masarykův onkologický ústav  |  Basic member  |  Brno
  • 11 odpovědí
  • 1 Like
Kombinovaná hormonální antikoncepce může obecně snižovat libido. Nicméně preparát Jeanine obsahuje gestagen, jenž má opravdu výraznou antiandrogenní aktivitu tj.účinek opačný mužskému hormonu, čímž výrazně negativně ovlivňuje libido. Minisiston obsahuje zcela jiný gestagen s reziduální androgenní aktivitou, (efekt podobný mužskému pohlavnímu hormonu testosteronu), takže volba zcela jistě správná. Musíte vyzkoušet.dr.Feranec
Eliska  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dříve jsem brala antikoncepci Minerva, ale dost jsem po ní přibrala a nedělala dobrotu. Tak jsem jí vysadila skoro na rok. Teď mi můj gynekolog předepsal antikoncepci Minisiston, tak jsem se chtěla zeptat jestli ji mám vůbec začít brát, neslyšela jsem na ní moc velkou chválu. Předem děkuji za odpověď, Eliška
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ano klidně začněte s Minisistonem teoretický by mělméně ovlivnovat libido,

S pozdravem,

MUDr Ilič
deniska  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den ...Minisiston už beru 3měsíce...první dva sem používala i jinou ochranu(kondom)A po posledním prášku jsem měla pohlavní styk ...den po prášku...Menstruaci jsem dostala,ale pobolívá mě břicho a mám strach ze selhání antikoncepce...prosím o rychlou odpověd...:)
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Prosím Vás, nic od firmy Jenafarm neberte, já začala s Jeannine, spustilo mi to těžké deprese, Minisiston to všechno dokonal.. Přidaly se bolesti hlavy, nechuť k sexu a pod. Bohužel jsem si na to musela přijít sama a vzalo mi to 10 let života. Včera mi doktorka řekla, že je to u Minisistonu normální a že se o tom ví, ale své pacientky o tom jednoduše neinformuje. Asi z toho má taky vejvar.
MUDr.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Fakt, že jakákoli hormonální antikoncepce může někomu snížit libido ví snad každý. Určitě byste to našla v příbalovém letáku. Prostě pro některé ženy hormonální antikoncepce holt není.
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Vyměnila jsem si to za nějakou Belaru, tak snad se z toho dostanu. Nejvíc mě štvou ty deprese. V letáku je zmínka o depresivních náladách. Mně to spustilo těžké deprese, o tom tam není ani slovo!!! Vás by asi deprese také štvaly, ale vy nejste ženská a nemusíte se zabývat antikoncepčními prostředky jako uživatel - tyhle jednostranné mužské pohledy na věc fakt miluju..

Reakce na anonym

MUDr.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Pro mne je zarážející, že když máte 10 let těžké deprese, že Vám za celou tu dobu Váš psychiatr nenavrhl antikoncepci vysadit. Dále se divím, že chcete dál hormonální antikoncepci brát. Belara není žádná vyjímka, která by poruchy nálad nemohla vyvolat. Neuvažovala jste nad nitroděložním tělískem? Jinak obviňovat lékařku, že má z Minisistonu, za který již asi deset let nikdo nelobuje "vývar" je ubohé. Ta se chudák asi od Vás vděku nedočká.

Reakce na MUDr.

anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Pro mě byl zarážející sám psychiatr. Navštívila jsem ho párkrát, po příčinách depresí nikdy nepátral, sám vypadal, jakoby byl zfetovaný. Antidepresiva mou situaci tedy logicky pouze zhoršila, přestala jsem tam chodit. Doktorka říkala, že Belara by neměla být tak agresivní. O nitroděložním tělísku jsem nečetla zatím vůbec nic hezkého, o silnější menstruaci nestojím, zavádění je prý velmi nepříjemné, pak ještě řešit nějaké problémy s provázky - nemám čas chodit každý měsíc na zastřihávání. Navíc je to na několik let. Pokud se za rok rozhodnu mít dítě, tak se mi vlastně vůbec nevyplatí si tělísko koupit. To, co mi o něm říkala doktorka, mě moc nepřesvědčilo, nenalezla jsem na něm žádné výhody. Hormonální antikoncepce mi kromě vedlejších účinků vyhovuje, zpohodlněla jsem a nechci svou menstruaci každý měsíc řešit. Pokud vím, je u tělíska vyšší riziko mimoděložního otěhotnění. Myslím, že většina doktorů bere pacienty pouze jako kusy v kartotéce, ne jako lidi. I u Vás mám pocit, že mi neradíte jako člověku, ale jako nějaké huse, která vůbec neví, co chce.. Opak je pravdou. Já jsem ze své současné situace velmi nešťastná, ale nedá se říct, že bych někde našla opravdovou pomoc. S tím "vejvarem" jsem to samozřejmě nemyslela tak, jak jsem to napsala, akorát nevím, za co mám být vděčná, když se o mé problémy veskrze nezajímá, jen střílí od boku, co se kde dozví na školeních. Mohla bych změnit lékaře, ale v mém okolí je to dost dobře nemožné.

Reakce na anonym

Pafipaf  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
ahoj, brala jsem mimisiston 6let. a až teď zjišťuji, jak na každého působí...Jako první antikoncepci jsem měla lindinete 20. ale ta mi nevyhovovala. pak mi lékař předepsal minisiston. Začala jsem ho brát v 53kg. nikdy bych to antikoncepci nepřisuzovala ale s minisistonem jsem skončila... nabrala jsem 32kg..=( a nejsem jediný případ. tak doufám, že se mi po čase podaří aspoň trochu zhubnout...a že nová antikoncepce bude ok.

Reakce na Pafipaf

Pafipaf  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
jinak jsem chtěla říct, že vás naprosto chápu.u nás byl výběr doktora také zcela nemožný. po čase, kdy to bylo jen možné, jsem přešla ale dojíždím za ním 30km. původní doktor si dokonce psal zákroky,které jsem v životě neprodělala. a o výběru antikoncepce ani nemluvě...,,a máte nějakou vybranou?" v dnešní době bych se sebrala a odešla...s nýnějším doktorem je úplně jiná komunikace. mno uvidím jak novou antikoncepi budu snášet.tak nenechat se a pokud nejste spokojení hledejte pomoc jinde...=)

Reakce na Pafipaf

anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer, věřte mi, že jste první, kdo mou situaci chápe. Když mi odepisoval "doktor" odtud, tak ten tedy vážně nepochopil nic. Jednak to byl chlap a jednak bere lidi jako kusy. Já jsem se nakonec rozhodla pro změnu, a doktorka mi napsala Belaru. Povím Vám, to byla ještě větší šílenost než Minisiston. Fakt hrůza. A to vynechám story o falešné ceně, kdy mě doktorka mystifikovala a dále mi vlastně předepsala ještě větší svinstvo, ač jsem jí jasně říkala, že potřebuji něco, co by mě neohrožovalo stran depresí. No nic, dobrala jsem jedno platíčko a sekla jsem s tím. Teď si dám pauzu a uvidím, co dál. Když se budu cítit v pohodě, popřemýšlím o nitroděložním tělísku (ač mi ještě nikdo do detailů nevysvětlil všechna rizika - no, co také chtít po doktorech). Ale zatím nechám všechno osudu. Jedno ale musím říct - po žádné antikoncepci jsem nepřibrala ani gram, spíše trpím podváhou, což je docela nepříjemné.
Simona  |  návštěvník
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
mám problém s nechutí k sexu. Poslední dobou to na sobě pozoruji. Beru antikoncepci tri-regol bez 7 tabletek. Vždycky když beru tabletky tak na milování nemám vůbec náladu. A jakmile je doberu a nastane 7 denní pauza tak mám chuť se s přítelem milovat, jenže to zase nejde. A poslední dobou nemám chuť ani během těch sedmi dnů. Spíme spolu tak jednou měsíčně, a to mi to ještě není zrovna příjemné. Myslíte, že když změním antikoncepci, že se to změní? Já jsem z toho už zoufalá..

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí