Začátek účinku antikoncepce

Začátek účinku antikoncepce

Tynka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
dobry den je mi 15 a zacala jsem brat antikoncepcni pilulky minerva. chtela bych se zeptat za jak dlouhou dobu prasky zacnou pusobyt?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den pokud jste zacala 1 den menstruace tak již působí
S pozdravem,MUDr Ilič
deniska  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den začala jsem brát antikoncepci poslední den menstruace ...Po kolika dnech jsem chráněna?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je lepší začít od I dne jista ochrana je od II cyklu nebo od II pol I cyklu.


S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

deniska  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Takže 11 prášku z platíčka je málo? :(

Reakce na deniska

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

myslím si že můžete být bez obav v 99 procent případu jste chráněná,

S pozdravem,

MUDr Ilič
coraline  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, když začnu brát svoji první antikoncepci asi 5 dní po skončení mentruace od kdy budu chráněná?

Děkuji za odpověď
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
asi od pátého dne užívání antiko. Dále účinkuje antiko i v období pauzy.
dr texl
Jane95  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,

Menstruace porad nemam už 1.5 měsíce (mam takový problém že v zimě už druhy rok prostě vůbec nemam ms a následovně [cca 2-3.5 měsíce] mam vetší krvácení). Proto první pilulku jsem začala brát mimo menstruace (9 dní zpátky).

Už jsem chráněna? Nebo za 14 dni, nebo možná i dřív?

Předem děkuji za odpověď.
Jane95  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
PS. Antikoncepčni pilulky: lunafem. Těhotná nejsem. 100%
malicka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pred mesicem jsem prestala brat antikoncepci, protoze uz mi to prislo zbytecne a ted jsem si necekane nasla pritele, tak bych ji zas chtela zacit brat. V tomto pripade bude antikoncepce zase ucinna hned, kdyz ji zacnu brat v prvni den menstr. cyklu?
MUDr. Evžen Bělka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Jílové
  • 21 odpovědí
  • 1 Like
Antikoncepce se při PRVNIM užití bere od prvního až pátého dne cyklu. Nejlépe od prvního. Od začátku je žena chráněna. I v období pauzy, to je od dobrání až po 8.den, kdy se začne s dalším platem, je žena chráněna. V části tohoto období probíhá menstruace.
Kateřina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, tento týden co byl jsem měla menstruaci takže antikoncepční prášek jsem si vzala 14.1. v sobotu ve 20:00, ale v ten den jsem měla sex s přítelem, udělal se a asi tak po 4 hodinách jsem ho měli znova, ale já si ten prášek vzala až když jsem ten sex měli po 2. Je možnost že bych byla těhotná (je mi teprve 17.) nebo prášek začal působit co jsem si ho vzala ? Děkuji
Lucka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
menstruaci jsem měla před 14 dny a teď jsem si vzala první pilulku, za jak dlouho budu chráněna? Děkuji
JR  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
chtěl by jsem se zeptat, kdy začíná antikoncepce Yadine účinkovat. Přítelkyně si ji koupila, je to její první antikoncepce. První tabletu si vzala v první den menstruace. V příbalovém letáku se píše, že zabírá ihned a není potřeba používat dalších antikoncepcí(viz.: http://www.sexus.cz/yadine-pribalovy-letak BOD 5, odstavec druhý), lékárník jí řekl, že má počkat 2 týdny, než antikoncepce zabere. Na koho máme dát?? Leták vs. Lékárník??

Předem děkuji za odpověď.
petra20  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, začala jsem užívat antikoncepci. První tabletu jsem si ale vzala až druhý den menstruace. V příbalovém letáčku píšou, že se musím chránit po dobu 7 dní od začátku užívání. První nechráněný styk jsme měla 8. den od začátku užívání. Byla jsem už chráněna? všude se dočítám trochu něco jiného. Děkuji za odpověď
LucakN  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den

chtěla bych se zeptat mestruaci jsem dostala pozdě večer a prasek jsem si vzala az druhy den večer nebyla jsem si jista zda je to ono byla to jen kapka 7 prášek jsem si zapomela vzit a měla jsem sex a vzala jsem si ho asi až po deseti hodinách byla jsem už chráněná????

Trožku složitě ale předem děkuji za odpověď......
Lucka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
začala jsem užívat antikoncepci Lunafem a hned první měsíc užívání jsem musela brát i antibiotika, slyšela jsem že plná ochrana při vlivu antibiotik na antikoncepci je po konci cyklu, chtěla bych se zeptat za kolik dní po cyklu začne antikoncepce zase účinně chránit před těhotenstvím.
Předem děkuji za odpověď.
Mittttinek  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
začala jsem brát antikoncepci Pramino od druhého dne menstruace..chtěla bych se zeptat od kdy začnou působit.
Děkuji
Ukulele  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den, začala jsem brát poprvé HA,ale vzala jsem si prasek az 2. den menstruace, kdy vudu chráněna ?
Mam jeste jednu otazku,s pritelem mame momentalne vztah na dalku a on se chysta prijet v den ,kdy mam po uziti 21 tablet dostat menstruaci,mohou uz ted vynechat sedmi denni pauzu a rovnou brat dalsi plato ?
Predem moc dekuji za odpoved!
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Při prvním užití hormonální antikoncepce je vhodné ještě 7 dní pravidelného užívání se chránit jinak , např.kondomem.V případě monofazické antikoncepce je možné užívání i v delších cyklech.To znamená, že nemusíte dělat pauzu.Chráněná proti otěhotnění jste stále.
Miluska  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, začala jsem brát antikoncepci Yadine tři týdny po menstruaci, protože jsem nutně potřebovala posunout krvácení. Chtěla bych se zeptat za jak dlouho budu chráněná? Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Antikoncepci máte vzít přesně dle návodu /1.den menses/.7.dní po pravidelném užití můžete mít nechráněný styk.
Míša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je nějaká možnost otěhotnění v případě, že jsem začala užívat novou antikoncepci (Lindynette), předtím jsem již 5 let antikoncepci brala. Nasadila jsem ji ale až týden po ukončení platíčka z předešlé antikoncepce ( tedy ne 1. den menstruace) a s přítelem spala již po druhé pilulce.Všude se píše, že nová antikoncepce má v tomto případě účinnost až po týdnu, je tomu opravdu tak? Při sexu jsme použili kondom, ale mám strach, zda se nemohlo dovnitř něco dostat již při mazlení v předejakulační tekutině. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí