Ztráta pilulky

Ztráta pilulky

Slecna16  |  návštěvník
Dobrý den,užívám antikoncepci Minervu teprve měsíc. Bohužel se mi ale ztratila 1 pilulka,nemohla jsem tedy dobrat celé plato.Hned po 20prášcích jsem vynechala užívání na sedmidenní pauzu. Nyní jsem začala brát další plato. Chtěla bych se zeptat,jestli to neohrozilo antikoncepční ochranu a pokud ano,po jaké době budu opět chráněná?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ne můžete být v klidu.,

S pozdravem,MUDr Ilič
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobré ráno, nemějte obavu, nic se nemůže přihodit, v dalším cyklu pokračujte tak jako doposud 1 tabletu večer a bude vše fungovat tak jak má. XXXXXXXXXXXXXX
jupik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, bohužel se mi stala stejná věc - ztráta jedné pilulky. Akorát si nejsem jistá jestli mám začít užívat nové platíčko ve stejný den, jak jsem zvyklá - to by znamenalo pauzu 8 dní, nebo jestli mám udělat pauzu 7 dní. Můžete mi prosím poradit. Děkuji.
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Bylo by dobré mit pro tento případ jedno plato léků stranou, z kterého budete ony chybějící pilulky doplňovat. Jinak samozřejmě není zásadní, zda pauza je 7 nebo 8 denní. Nedoporučuji však pauzu prodlužovat výrazně nad 7 dní stejně tak nezkracujete užívání pod 21 dní. Zdravím J. Řičánek

Reakce na MUDr. Jan Řičánek

jupik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. Vím, že by bylo dobré mít jedno platíčko stranou, ale mě se ještě za cca 7 let užívání antikoncepce toto nestalo. Chci se ještě zeptat, jestli bude vše v pořádku a budu i nadále chráněná, i když jsem poslední pilulku z předchozího plata vynechla? Díky.

Reakce na jupik

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

myslím si že ne neohrozilo,

S pozdravem,

MUDr Ilič
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pausa je vždy 7 denní ,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Kateřina Malá  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobré odpoledne,
ztratila se mi 1 pilulka z HA Yadine, když udělám místo sedmidenní pauzy osmidenní, protože nechci den začátku menstruace měnit, mám se po menstruaci chránit nějakou další metodou, nebo se nemusím bát nechtěného otěhotnění?

Předem děkuji

Reakce na Kateřina Malá

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Pauzu je třeba dodržet 7 dní, při jejím prodloužení může selhat antiko ochrana.
MUDr. Jan Šulc
Martina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,dnes jsem zjistila ,že mi chybí jedna pilulka ..asi sem je začala brát o den dřív než sem měla a ted mi to nevychází ...vadí to nějak ? děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí