Cysty a těhotenství

Cysty a těhotenství

ejka0502  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,
mohu otěhotnět,když mám na obou vaječníkách cysty?A jestli ano nehrozí komlikace během těhotenství a porodu?Děkuji za odpověď Eva
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, může se jednat o PCO syndrom . syndrom polycystických ovarií, Tato porucha je vrozená a spojena se změnami hladin dalších hormonů - testosteron, FSH,LH ....V dnešní době se spíše přechází k názvu hyperandrogení sy. Dop. konzultaci v centru léčby neplodnosti. Při tomto stavu dochází méně často k ovulaci a to je příčinou snížené plodnosti.
Dr Texl
Vidinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Dnes mi u paní gynekoložky byla nalezen cysta na vaječníku. Píchla mi nějakou injekci do zadku (nepamatuji si název) a řekla, že za 14 dní mám přijít na kontrolu.
Chtěla bych se zeptat po jaké době je možno otěhotnět, protože s přítelem moc toužíme po miminku.
Předem moc děkuji za Vaši odpověď.
Lenka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, cysty na vaječníku jsou relativně častým nálezem. Pokud cysta praskne sama, nebo po aplikaci inj. můžete otěhotnět i v následujícím cyklu. Přesto vám nabízím možnost konzultace v mé ambulanci, protože potíže s otěhotněním mohou být ze strany obou partnerů. dr texl tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXX

Reakce na Sanatorium Helios

Vidinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Děkuji za Váš názor a pokud budou problémy stále přetrvávat určitě se ozvu.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená Lenko,
snahy o otěhotnění není nutno přerušovat. Pokud by cysta přetrvávala příliš dlouho, je možno ji odstranit „odsátím“. Přeji úspěch.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX

danyska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat zdali mohu otěhotnět když mi dnes bylo gynekologem sděleno že mám cystu (3cm) na vaječníku? jsem 3měsíce po mimoděložním těhotenství byl mi odebrán levý vejcovod nyní mám na levém vaječníku cystu. Navštívila jsem gynekologa jelikož mám již týden menší pobolívají v podbříšku a po operaci mi menzes nedorazila (byla vyvolábaná- dorazila byla ovšem slabší), nyní mi menzes přišla načas ovšem opět naprosto slabá. Poprosím ještě zdali je něco co cysty? (čaje,bylinky atd..)
Mnohokrát děkuji za info a odpověď Dana
danyska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
ad. Dana, ještě jsem nedodala že o miminko se snažíme, chceme mít.
Děkuji Dana
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Dano,
Cystou se nezatěžujte, velmi pravděpodobně sama zanedlouho zmizí. Pokud by přetrvávala déle, než se bude Vašemu gynekologovi zamlouvat, je možné ji v našem zařízení „odsát“. Přeji pěkný den



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

danyska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám mnohokrát, v případě přetrvávajících obtížích se obrátím na Vaše zařízení. Jen jeslti bych mohla poprosti o vysvětlení termínu "odsátí"? Nebo spíše jakým způsobem je to prováděno, zdali je nutná operace? (laparoskopie)
Děkuji Vám

S pozdravem
Dana

Reakce na danyska

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Dano, odsátí se provádí tenkou jehličkou přes poševní stěnu – pod kontrolou ultrazvuku. Výkon je zcela jednoduchý, trvá necelou minutu a není nutné uspání ani delší pobyt ve zdravotním zařízení. Podáváme Vám pouze léky ke zmírnění bolestivosti. Nepříjemnost vpichu je jen o něco větší, než vpich do žíly při odběru krve.
Přesto přeji, abyste nás nepotřebovala. Pěkný den


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na danyska

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

přes pochvu pod kontrolu ultrazvuku,


S pozdravem,

MUDr Ilič
popsie  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den.Prosim vas dnes jsem zjistila, ze jsem tehotne,ale tak 4 dny zpatky mi byla doktor pichl nejakou injekci pry mozna po ni praskne cysta ktera pretrvava 3 meice.Muze ta injekce ublizit plodu? a cysta take? moc dekuji za odpoved!
MaH  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně cysty. Gynekolog mi diagnostikoval před půl rokem cystu v děloze (nejsem si teď jistá, zda-li to není vaječníková cysta). Měla jsem přijít na kontrolu za půl roku, což jsem udělala a při UZ vyšetření řekl, že cysta se chová stejně, velikostně zůstala také stejná, takže není důvod ji nějak řešit. Přijít opět za půl roku na kontrolu. Řešila by se až v případě, že by byla velikostně větší (moje má 2 cm), nebo by byla jinak zbarvená, což moje není, je prý jen "vodová". Nemyslím si, že by opatření mého gynekologa nebylo správné, jen se chci zeptat, zda-li nemůže cysta např. bránit v těhotenství, a nebo co bych měla očekávat, když cysta ve mě pořád je a nic se s ní neděje? Děkuji za odpověď. S pozdravem Martina
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Milá Martino, cysta Vás nijak neohrožuje, pravděpodobně však může bránit v otěhotnění. Umíme ji snadno odsát a pokud budou problémy s otěhotněním přetrvávat, umíme vyřešit i to. Přeji pěkný den.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

XXXXXXXXXXXXXXX
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

pokud cysta přetrváva, měla by se provést laparoskopie za účelem zjištění druhu cysty.Dle výsledku pak stanovíme další postup.

MUDr.Pavel Čermák,Ph.D
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

snažilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

trpín na cysty na vaječníku. Gynokolog mi dle ultrazvuku řekl, že v pravém vaječníku jsou vajíčka s větším folikule a tudíž více náchylné na tvoření cyst. Snažím se otěhotnět. Proto bych se ráda zeptala, zda je možné oplození vajíčka, u kterého nedošlo k prasknutí folikulu.
děkuji za odpověď
vch79  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,jsem asi v 5.týdnu těhotenství a dneska mi našel gynekolog cystu,rozměry nevím.Říkal mi, že praskne a vstřebá.Mám přijít za týden na kontrolu.Může dojít k potratu? A co když nepraskne? děkuji za odpověd
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

u Vás se pravděpodobně jedná o cystu žlutého tělíska.Žluté tělísko vyživuje plod do doby, než funkci převezme placenta.Nemáte se čeho bát.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
sarka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,chtela bych se zeptat jak je to s tehotenstvim pokud bych chtela otehotnet. nyni beru ha tri regol. beru ho teprve mesic. za posl. 2 roky jsem byla 3 krat na operaci laparo kvuli vodovym cystam na vajecnicich.(z lev.vaj mi byla zachovana tkan a prav.vaj mam cely). proto mi take byla doporucena ha,ze by se nemeli vajecniky tak namahat a tudiz by se jiz nemely delat. nyni by jsme se pokusili otehotnet chci se zeptet jestli budu mit problemy kdyby mi lekar znovu zjistil recidivu.... dekuji za odpoved sarka
Fertimed - centrum pro léčbu neplodnosti  |  Basic member  |  Olomouc, Ostrava
  • 11 odpovědí
  • 1 Like
Vážená slečno Šárko, pokud se cysty opět objeví, přijeďte raději do Olomouce, kde Vám cysty "na počkání" ambulantně odsajeme. Tím se vyhnete dalšímu poškozování a změnšování vaječníků laparoskopickou operací. Pokud se těhotenství nebude dařit, dokážeme pomoci i v tomto ohledu.
Přeji hodně úspěchů s otěhotněním.
Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
www.fertimed.cz
MAKA  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
jsem ve 26tt a na zacatku tehotenstvi mi dr rikala ze mam cystu 2x3cm.kontrolovala ji utz.az ted ale nerekla mi nic.nemela sem odvahu se zeptat. co se s tim dela? nebo az po porodu? co potom s mimi na jak dlouho to je v nemocnici?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
tak jak to popisujete nejednalo se o žádnou faktickou cystu a po této stránce můžete být naprosto klidná proto se Vše lékařka o tom nezmínila

S pozdravem,


MUDr Ilić
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Na začátku těhotenství se jedná o normální stav.Jedná se o luteinní cystu, která nemá s premalignitou nebo malignitou nic společného.P.doktorka na základě UZ vyš shledala fysiologický charakter cysty,proto Vás nechtěla zbytečně stresovat.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
taková malá cysta se v průběhu grav. stratí sama. Pokud již vaše paní dr. nic neříkala, tak už cysta není patrná.
prim MUDr pavel Texl
Sari  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobrý den,měla jsem 2den MS zahájit léčbu před ivf a menstrulace nedorazila ,dostala jsem agolutin a do týdne MS přišla, měla jsem tam 1 folikul 20mm ale nepraskl a přibyl další,prý musíme počkat do dalšího cyklu zda nepraskne když ne tak mi jí v pulce cyklu odsají,musí se prý vaječník cca 5-14 dní zatáhnout. Nasadí utrogestan a s příchodem ms se zahájí léčba.Mám strach aby se celá situace neopakovala.Amh mám 0,44 a manžel špatný spermiogram.Pořád se to nějak komplikuje a už začínám pochybovat že ta šance je....Máme poslední pokus.Děkuji za názor
cajkp  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám potíže s cystami na vaječnících. Za sebou dvě laparo. 2/2012 a 1/2013. Cca 2 měsíce bolení podbřišek vpravo. Dnes zjištěna cysta 27 mm (mám po menses). Doporučeno otěhotnění. HA od 15 let Tri - regol 21+7. Je mi 24let. Jak se mám zachovat? Plánovat těhotenství? Může mít další tvorba cyst (popřípadě další operace) vliv na otěhotnění? Jsem z toho nějaká zmatená. Předem děkuji za odpověď Andrea
kristýna 0908  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat s přitelem by jsme chtěli miminko ale před tydnem my pan doktor našel na levem vaječniku cystu s tekutinovou kolekci chtěla bych se zeptat můžů otěhotně i kdyžji tam mam beru leky orgametril 10 dni 2 tablety denně jak na tom jsem beru i tabletky aby jsme meli miminko Calubrum baby plan DĚKUJI PŘEDEM Kristýna
kristýna 0908  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den mám na právém vaječníku cystu,ale chtěli jsem mít s přítelem miminko snažime se o to už dlouho skoro 5 let mužu otěhotnět když mám cystu prosím o pomoc prosím doktor my předepsal i utrogestan děkuji za odpověd

Související zákroky