Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Alternativní léčba endometriózy - Endometrioza - Diskuze

Alternativní léčba endometriózy

Alternativní léčba endometriózy

Hanka21Z  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, je mi 36 let a mám endometriozu,lékař mi podává Yadine, tyto léky zastavily růst,užívám je již 3 roky, poslední půlrok se mi ale zhoršují bolesti,mám bolesti v podbřišku prakticky neustále,občas po sportovním výkonu zažívám příšerné píchání (už se objevilo i bez fyzického vytížení), které mě svíjí,deprese,bolesti při pohlavním styku apod.,existuje nějaká alternativní medicína k potlačení bolestí azmírnění příznaků? např. četla jsem na příbalovém letáčku vitamínu B6, že pomáhá při endometrioze, existuje ještě nějaký přípravek? Nezpůsobuje vitamín B6 v případě předávkování tloustnutí?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Vitamin B6 nejspíše nepomůže. Do úvahy přichází užití analog GnRH. Tyto léky navodí na přechodnou dobu umělý přechod a endometrióza obvykle ustoupí. Problém je v tom, že jde o poměrně drahé léky a revizní lékař ne vždy povolí jejich úhradu. Další možností je chirurgická léčba.
MUDr. Jan Šulc
Sabinka25  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den na ultrazvuku mi zjistily endometriozní cystu na vaječníku byla jsem 7.ledna na laparoskopii ted podstupuji léčbu šestiměsíční v injekcích byla jsem na první injekci 28.1.2013 na druhou mám jít zase za čtyři týdny. Pan docent mi řekl že se na šest měsíců zastaví menstruace,ale teď jsem po té první injekci normálně podle menstruačního kalendáře dostala menstruaci a je dost silná můžete mi prosím poradit děkuji Petra.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí