Endometrióza v jizvě po císaři

Endometrióza v jizvě po císaři

Vlasta35  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý večer,chci se zeptat porodila jsem císařským řezem a cca za 1 rok se mi v jizvě objevila boule,můj lékař stále tvrdil,že o nic nejde,ale mě to vadilo bolelo a pomalu se zvětšovala,tak cca po 5 letech jsem si bouli nechala vyndat a lékaři zjistili,že je to endometrioza.Nyní mám menstruaci tak 2 dny a pak jen špiním a mám bolesti v podbřišku jako bych stále dost menstruovala,je možné,že bych měla opět endometr.?A nebyla by vidět když můj lékař na každé kontrole říká vše v pořádku a ví o tom.Chtěla bych ještě miminko a nejde nám to pokoušíme se přes rok a já mám obavy.
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,pozdě, ale přece. Jsem stejný případ jako Vy. Po císařském řezu jsem měla boule v jizvě, jizva mě pálila, bolela, omezovala mě i při běžné chůzi. Bylo to čím dál horší, pak už jsem chodila shrbená jak stará bába, tak to bolelo - bylo to jako čerstvě rozřezané, navíc péče o 2 malé děti mi nepřidávala. Začala jsem chodit po lékařích, vyplázla xy peněz, ale pomoc žádná, jen pocit simulanta se násobil. Teď je to 6 měsíců, co jsem po laparoskopii, kde byla opravdu zjištěna endometrioza i v té jizvě. Byla mi nasazena hormonální léčba a teď po půlroce jsem měla zkusit vysadit. Okamžitě bolesti nanovo.Krvácím jako vy, první den dost, pak jen po troškách, ale s bolestma. Být Vámaobjednám se na nějaké specializované středisko,myslím, že endoetrioza bude jasná.Určitě Vám léčba s otěhotněním pomůže. D.
Vlasta35  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,jste hodná,že jste se mi ozvala a prosím můžete mi pak dát vědět,ted po tom půl roce po té léčbě také jsem tak byla léčena,zda u Vás ty bolesti jsou endometr.,nebo jiného původu.Se mnou stále nikdo nic nedělá,miminko pořád nemáme,menstruuju už jen 1 den bolesti tedy už nemám Mudr mi řekl,že to mám hormonalního původu,protože ted mi tak 10 den po té jedno denní menstruaci bolí v podbřišku a bolí mě hrozně prsa,no prý jsou to hormony a pan doktor na prsa mi řekl,že to je mastodynie,tak nevím,ale jak jsem psala víše stále se mnou nikdo nic nedělá :((((

Reakce na Vlasta35

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
vzhledem k zjištěné endometrioze a chtěné graviditě, vám doporučuji obrátit se na centrum pro léčbu neplodnosti metodou umělého oplození. Endometriosa snižuje pravděpodobnost spontání gravidity. A těhotenství může vyléčit endometriosu.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Vlasta35

anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Zdravím... jak se Vám daří? Nechci být za umrčenou bábu, ale myslím si o lékařství své. Je pravda, že se najdou světlé vyjímky, ale většinou je všem všechno fuk. Dokud vám nic zvláštního není, tzn. občas angína, sem tam kvasinky atd... jsou si jistí v kramfecích, pakliže je něco divně, jste nejspíš divná vy... navíc si všichni dávají se vším na čas a to na optimismu a klidu nepřídává. Já beru hormony (orgametril) pořád. Zkoušela jsem vysadit,ale bolesti a bouličky se vracely. Je pravda,že třetí dítko neplánujeme - o to to mám jednodužší, nicméně brát hormony až do přechodu se mi taky nechce. Má to zase jiné negativní dopady. Gynekolog mi doporučuje tělísko...nechci. Jednou ho ale nejspíš "vyfasuju". Byla jste v nějakém centru, kde by vám poeradili co a jak dál? Myslím, že např. ve fakultní nemocnici v Brně na obilném trhu by vám poradili. Já tam byla a specializují se na problémy s otěhotněním i přes endometriozu. Můžete tam jít i bez doporučení gynekologa. Držím pěsti,ať se daří. D
Vlasta35  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý večer,tak já asi nakonec měla rozházené hormony,jak mi tu endometr. vyndaly,tak už to bylo Ok,ale já myslela,že ty problémy mám stále od toho,nikde jsem se nakonec neléčila a jsem v 7 měsíci těhotenství budeme mít chlapečka už jsem tomu ani nevěřila :)
Vlasta35  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Jéééé a teď na to koukám jak jsem psala příspěvek toho 15.9.2012,tak už jsem byla těhotná na úplném začátku :) ,ale ještě jsem to nevěděla :)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí