Nález na čípku HSIL

Nález na čípku HSIL

LuCcka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,jsem krátce po porodu a ze stěrů mi vyšlo HSIL ke konci měsíce půjdu na konizaci čípku a chtěla jsem se zeptat jak moc se mám bát rakoviny ? Docela mě to vyděsilo a ani jsem se u svého dr pořádně neinformovala. Děkuji za odpověd Lucka
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

HSIL odpovídá přednádorovému stavu a proto se provádí konizace aby se to odstranilo a zaroveň vyločila rakovina,není se třeba obávat riziko rakoviny je nízké

S pozdravem, MUDr Ilič
Šárka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dcera mi dnes oznámila že má pozitivní nález HSIL,bylo jí v březnu teprve 20 let,děti ani porod za sebou nemá,je obědnaná až na 20.7. k lékaři do Prahy,její gynekolog jí tam poslal.Bude možná konizace?Nebo jak se postupuje v případě tak mladých dívek?Jsem hodně vyděšená....děkuji za info Šárka
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

v Praze ji pravděpodobně udělají biopsi,což je minutový zákrok a není bolstivý a na zákldě výsledku budou postupovat dál, v každém případě budoucí těhotenství to neohrozí,

S pozdravem a bez obav,

MUDr Ilič
Michelle  |  návštěvník  | 
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
dnes mi můj gyn.lékař oznámil, že výsledky cytologického vyšetření vyšly pozitivní na HSIL. Jsem v 10 týdnu těhotenství. Chtěla bych se Vás zeptat jaká jsou rizika v těchto případech a jaký bude pravděpodobný průběh této celé události? Konizace se provádí pouze u negravidních pacientek.
Děkuji Vám za odpověď a přiji Vám hezký zbytek dne!
S pozdravem Michelle
Hana74  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
¨Muj gynekolog mi v kvetnu tohoto roku nasel mirne zmeny nejasneho puvodu na cipku.rekl mi at prijdu za tri mesice znovu na ster.bohuzel vysledek HSIL,bude mi jeste delat biopsii.je mozne aby se za tri mesice tak vyrazne muj stav zhorsil?jeste bych chtela vedet jestli nemuze ster ovlivnit to,ze jsem 14 dni pred sterem prodelala spontani potrat s naslednou kyretazi a ster mi byl odebran 14 dni po potratu.dekuji Cabova.
andrea  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

minulý týden jsem se dozvěděla, že mi vyšlo ze stěrů HSIL. Ještě před 2 měsíci jsem měla výsledky o stupeň nižší, jak je možné, že se to během tak krátké doby zhoršilo? Jsem obědnaná na konizaci čípku. Mám velké obavy jaké výsledky poté vyjdou a bojímse i samotného zákroku. Ještě jsem se chtěla zetat, pokud postoupím konizaci nemohu vir HPV znovu dostat od přítele?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je lepší provést konizaci a tak stanovit přesnou diagnosu a definitivně to vyléčit.Jak víte že máte aktivní HOV HR infekci byl dělaný tento test nebo se soudí dle cytologie ..atd otázek je více ale jsem si jistý že po konizaci všechno bude v pořádku.Teoretický je možná reinfekce a také proto že HPV HR vírů je desítka

Přejí Vám hezký den

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

andrea  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za rychlou odpoveď. Nevím přesně co myslíte "HOV HR infekci", ale na gynekologii mi zjistili HSIL podle stěrů z čípku. Ještě jsem se chtěla zeptat ohledně přítele, pokud se vyléčí typ viru co mám teď v sobě, mohu ho dostat zpátky od přítele? Nebo je lepší a účinnější se nechat očkovat?

Reakce na andrea

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Myslel jsem na HPV HR
zaleží zda máte protilátky ohledně nové infekce a vakcinace,po internetu to nelze vyřešit nejlépe V8m to vysvětlí Váš lékař který zná Vaší situaci

S pozdravem,

MUDr Ilíč
Petra  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, je mi 25 let, nerodila jsem, v dubnu 2009 se mi objevil ve stěrech z děložního čípku výsledek LSIL, poté 2 a půl roku vždy bez nálezu. V prosinci 2011 byl nález HSIL. 21.3. jsem objednaná na konizaci metodou LEEP, čípek je cylindrický. Bojím se, aby tam nebyly nějaké předrakovinové buňky. A kdyby tam byly, tak bych musela podstoupit chemoterapii? Děkuji za odpověď. Petra
LenkaJ83  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, je mi 29 let. Jsem v 8.tt (druhé těhotenství) a bylo mi zjištěné HSIL a přítomnost vysoce rizikových HPV virů. Ted mě čeká biopsie.Po porodu v únoru 2011 vyšla cytologie v pořádku. Před 4 lety jsou podstoupila očkováni SILGARD. Mám velké obavy, že budu muset přerušit těhotenství, což nechci. Jak se v těchto případech postupuje? Konizace v těhotenství je asi velmi riskantní. Můj gynekolog říkal, že kolposkopem na čípku žádné závratné změny nevidí

Moc děkuji za odpověd
Vranka  |  návštěvník  |  Chiang Mai
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 24 let,nemám díte. 10.10.2012 jsem byla na gynekologické prohlídce s výsledkem: ASC-H-nelze vyloučit HSIL. AGC-NOS-atypie žlázových buněk-nespecifikováno,reaktivní buněčné změny způsobené zánětem, bakteriální vaginóza, cervix. Dop. sanaci zánětu . Opakujte stěr za tři měsíce. Kvůli nečekané a taky nečekaně prodloužené pracovní cestě se nacházím v Asii. Domů se vracím 15.3.2013. Pokud půjdu na vyšetření až v ČR, je to velké zanedbání? Nevím jak moc je to vážné, popřípade co se může z toho vyvinout..Mám z toho strach a trošku tápu, prosím poraďte.Ďekuji
atevi  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobry den jsem v 11tydnu tehotenstvi a zjistili ze mam nalez na del.cipku mam se obavat toho nejhorsiho.
Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, je mi 48 let můj gynekolog mi již několikrát dělal stěry z čípku, které vždy vyšly pozitivní. Nyní mě posílá na onkologii, protože v závěrečné zprávě z bioptické laboratoře je závěr \"ASC-H (nelze vyloučit HSIL). Zajímá mě co to znamená a jestli mě v mém věku čeká operace dělohy - tj.odstranění všech ženských orgánů. Dále mám také ve zprávě : metaplazie včetně nezralé, projevy HPV+ atyp.BB naznačeně HSIL typu Doderlein Děkuji Hana
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
většinou stačí k vyřešení tohoto nálezu konizace. Jde o částečné odstranění čípku děložního. Jde o ambulantní zákrok. Pokud máte zájem o konzultaci, je možné se objednat k DR Janu Šulovi, který se zabývá onkologickou problematikou v Sanatoriu Helios.
prim MUDr Pavel Texl
Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
dobrý večer,jsu objednaná.ale zajímá mě jestli podle těch výsledku je nějaký náznak předpokladu rakoviny a mám věk jestli by nebylo lépe podstoupit odstranění všeho.děkuji
petra12  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat výsledky s těru z děložního čípku mám HSIL pan doktor mě poslal na vyšětření ale tam jsem objednaná až v polovině června ted mi vrtá hlavou jestli se to nemůže ještě třeba do té doby zhoršit jsem ztoho nervozní nikdy sem to neměla.za odpvěd předem děkuji.PETRA
anna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat dnes mě propustili s propouštěcí zpávou: LOOP konizace + PC hrdla pro H-SIL. Můžete mi k tomu povědět víc? Hlavně nemohu se pořád nikde dočíst co znamená to PC hrdla. Děkuji za odpověd.. Předem děkuji..
Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den,myslím si,že to znamená,že z hrdla vybrali poškozenou tkán,byla jsem na tom před měsícem,měla jsem to už 3.nejvyšší předrak.stupen,kontrole 2 roky v onkol.centru.Zatím dobré

Reakce na Hana

anna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověd.., já myslela, že to berou z čípku vytnutím konusu a ne z hrdla. Já jsem zvědavá co mi poví histologie. Vám držím palce, ať je to už stále dobré! ;)

Reakce na anna

Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
ano berou to z čípku,ale když je nález velký tak i z hrdla,já to tak měla.Po zákroku mě pan doktor volal za 3 týdny výsledek,čekání bylo hrozné.Výsledek dobrý,ale můj gynek.mě řekl,že se vše může opakovat i za několik let.

Reakce na Hana

anna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Jo až takhle jooo.. :/ tak to já mám přijít za 14dní. No tak já si to zatím nějak nepřipouštím to čekání a nějaké špatné výsledky, tak doufám, že i mě čekají potěšujicí výsledky.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí