Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Cítím pohyby slabší - Nejsou cítit pohyby plodu v těhotenství - Diskuze

Cítím pohyby slabší

Cítím pohyby slabší

mimi18  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den ..jsem ve 29.týdnu a poslední 4 dny cítím jen slabší pohyby...je to normalní?
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
je možné, že pohyby cítíte slabší, protože je plod již větší a má okolo sebe méně vody. Nicméně došlo-li k zásadní změně aktivity plodu, raději si dojděte na ultrazvuk. vyšetření velikosti plodu, ev. spojené s vyš. jeho aktivity a srdeční akce.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
miska  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,končím 18.týden a uz druhý den cítím jen slabé pohyby.Ze začátku byly silější,je něco špatně?Děkuji za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

v 18 t. pohyby jsou cítít slabě tak že pravděpodobně se nic neděje ale to se dá ověřit na UZ pkud máte nejistotu,

S pozdravem,
MUDr Ilič
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
dobrý den,
pokud je v pořádku růst miminka - budou Vám jej teď někdy kontrolovat- nemusíte se tolik bát. Musíte cítit cca 10 pohybů za den, ke konci těhotenství je okolo plodu méně vody a můžete pohyby proto vnímat cítit měně. Musíte je ale cítit.Pokud jsou vyloženě slabé, je dobré miminko zkontrolovat ultravukem- růst stav jeho cirkulace.
S pozdravem
Veronika Frisová
Profema-centrum fetální medicíny s.r.o.
Nadenka1  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den jsem ve 20.týdnu před 14ti dny jsem cítila poprvé takové bublinkové asi kopnu tí a bývalo to pravidlem když jsem odpočívala. Teď třetí den už nic necítím, je to normální?
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
brý den,
pohyby začínají být u prvorodiček cítit až okolo 20. týdne , je možné,že je nevnímáte. Měla by sjte mít UZ vyšetření- mají je všechny maminky okolo 20. týdne. Je-li vše v pořádku na UZ, vyčkejte. Pokud jste přesvědčená, že pohyby jste již cítila a nyní necítíte, stavte se svého lékaře požádejte jej o kontrolu srdeční akce plodu a UZ kontrolu plodu. UZ vyšetření můžete samozřejěm absolvovat i v nějakém specializ. centru, stejně jako u mne.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny
Marfi  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
jsem ve 29. týdnu těhotenství a dnes cítím pohyby v menší intenzině než v předchozích dnech a týdnech.ve středu jsem byla na kontrole u svého gynekologa a vše bylo zcela v pořádku. čím to může být způsobeno? to, že jsem unavená z vysokých teplot a polehávám asi na to nemá vliv, že?mimčo má svůj vlastní režim a na takovéto vlivy nereaguje- nebo se mýlím? děkuji za odpověď.M.