• 167 odpovědí
 • 2 Likes

MUDr. Veronika Frisová

Gynekologie a porodnictví Praha
Gynekologie a porodnictví Praha
PROFEMA - Centrum fetální medicíny

Recenze (10)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Veronika Frisová a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDr. Veronika Frisová již získal/a tuto recenzi

Profil - MUDr. Veronika Frisová - Gynekologie a porodnictví Praha

Motto:

Naším cílem je bezproblémový průběh těhotenství a narození zdravého dítěte, stejně jako spokojenost a plná informovanost budoucích rodičů.

Členství

Česká lékařská komora

Ostatní členství:

 • GMC - General Medical Council
 • ISUOG - International Society for Ultrasound in Gynaecology and Obstetrics

Uvítání

MUDr. Veronika Frisová Ph.D. je vedoucí lékařkou a majitelkou pražského centra fetální medicíny PROFEMA, které je specializováno na prenatální diagnostiku vrozených vad plodu. Od roku 2008 je jedinou Českou lékařkou, která získala všechny FMF certifikáty vydávané centrem Fetal Medicine Foundation (FMF) v Londýně a to i včetně prestižního „Diploma in fetal medicine“ . Pravidelně přednáší na významných konferencích, školí ostatní lékaře a předává své znalosti mladým medikům. Jejím hlavním cílem je poskytovat ve svém centru špičkovou, ale přesto dostupnou, péči budoucím maminkám.

Vzdělání a praxe

Po vystudováním lékařské fakulty v Praze nastoupila do Ústavu pro péči a matku dítě (ÚPMD) v Podolí, kde v roce 2002 složila atestaci v oboru gynekologie a porodnictví. V roce 2004 jí bylo nabídnuto stipendium v prestižním centru fetální medicíny v Londýně - Fetal Medicine Foundation a King's College Hospital, kde byl jejím školitelem jeden ze světově nejuznávanějších odborníků na fetální medicínu, doktor Kypros Nicolaides. Během svého pobytu získala rozsáhlé zkušenosti se sledováním vývoje plodu během těhotenství a diagnostikou a managementem jeho případných odchylek. Na základě své klinické práce a výzkumu v Londýne získala v roce 2008 tzv. „Diploma in fetal medicine“, jehož držiteli jsou pouze přední světoví odborníci fetální medicíny. Navíc byla uznána mezinárodní školitelkou anglické Nadace Fetální medicíny (Fetal Medicine Foundation (FMF) London, www.fetalmedicinefoundation.org).

Po návratu z Anglie nastoupila na Kliniku zobrazovacích metod ve FN Motol a začala se detailně věnovat porovnání významu magnetické rezonance a ultrazvuku v diagnostice vrozených vad plodu. V roce 2012 získala doktorát (Ph.D) za svoji dizertační práci „Význam a porovnání zobrazovacích metod v prenatální diagnostice vrozených vad plodu”.

Více o lékaři

MUDr. Veronika Frisová

vedoucí Centra fetální medicíny (PROFEMA)

 • ukončila studium medicíny v roce 1999 na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze

 • v roce 2002 složila I. atestaci v oboru gynekologie a porodnictví

 • v roce 2008 jí získala specializovanou způsobilost v oboru gynekologie a porodnictví

 • v letech 2000 - 2004 pracovala na gynekologicko - porodnickém pracovišti v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí

 • v letech 2005 - 2007 absolvovala odbornou stáž na světoznámém pracovišti fetální medicíny Profesora Nicolaidese v Londýně (King’s College Hospital  & Fetal Medicine Foundation, London), kde získala rozsáhlé znalosti v oblasti diagnostiky a léčby abnormálního vývoje plodu během těhotenství

 • je od roku 2000 členkou České lékařské komory a v roce 2006 obdržela licenci České lékařské komory pro výkon soukromé lékařské praxe, pro výkon funkce odborného zástupce a pro poskytování poradenských služeb v oboru gynekologie a porodnictví

 • v letech 2004 - 2007 byla navíc členkou Lékařské komory ve Velké Británii (GMC - General Medical Council)

 • je členkou Mezinárodní společtnosti pro ultrazvuk v gynekologie a porodnictví (ISUOG - International Society for Ultrasound in Gynaecology and Obstetrics)

 • je držitelkou mnoha mezinárodních Certifikátů pro kompletní ultrazvukovou a invazivní diagnostiku abnormálního vývoje plodu (tyto certifikáty jsou udělovány Nadací Fetální Medicíny v Londýně (Fetal Medicicine Foundation, London - více na www.fetalmedicine.com):

Certificate of Competence in Ultrasound examination at 11 - 14 weeks

Certificate of Competence 18 - 23 weeks scan

Certificate of Competence in Cervical assessment

Certificate of Competence in Doppler ultrasound

Certificate of Competence in Fetal Echocardiography

Certificate of Competence in Invasive testing

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Články

Adresy

Gynekologie a porodnictví Praha
Adresa
Nad Spádem 641/20
147 00 Praha
Praha 4
Česká republika

 Praha   
Ordinační hodiny
Pondělí
09:15 - 18:00 
Úterý
09:15 - 18:00 
Středa
09:15 - 18:00 
Čtvrtek
09:15 - 13:30