Krátká luteální fáze

Krátká luteální fáze

HiLLy  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
jsem 14,5m po porodu, stále kojím (večer, v noci a ráno - tj. jen 3x za den), menstruaci jsem dostala po 10m. Cykly jsem měla zatím 4 (36, 24, 25 a 33 dní), dle subjektivních pocitů bolesti podbřišku a měření BT mám ale luteální fázi jen 9dní. Přikládám svůj graf posledního cyklu. http://www.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2011-10-15
Chtěla bych se zeptat, jestli mi na prodloužení luteální fáze může pomoct vitamín B6 a v jaké koncentraci? Četla jsem o užívání 40-50mg po celý cyklus, ale nevím, zda to není nebezpečné, když ještě trochu kojím...
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý denm

po dobu kojení je to normální tak že není třeba upravovat ale pokud si pžejete otehotnět tak je nejlépe monitorovatcyklus na UZ a indukovat ovulaci atd..

S pozdravem,

MUDr Ilíč
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Žádnou léčbu bych nedoporučoval. Kratší luteální fáze není nic nenormálního, nic nebezpečného. Jediný význam by toto zkrácení mohlo mít v případě přání otěhotnět. To se, ale pokud kojíte, nejspíše stejně kvůli vyšším hladinám prolaktinu nezdaří. Je velmi pravděpodobné, že až přestanete kojit, upraví se i luetální fáze.
MUDr. Jan Šulc
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Krátká luteální fáze nic patologického, nic nebezpečného. Proto bych žádnou léčbu nedoporučoval. Teoreticky může být toto zkrácení problémem při otěhotnění. To se ale, pokud kojíte,kvůli vyšším hladinám prolaktinu nejspíše stejně nezdaří. Až skončíte s kojením, velmi pravděpodobně se upraví i délka luteální fáze.
MUDr. Jan Šulc
HiLLy  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpovědi. Vzhledem k tomu, že si přeji znovu otěhotnět, ale ještě nechci přestat kojit, bych s délkou luteální fáze ráda něco udělala. Jak brání vyšší hladina prolaktinu otěhotnění? Četla jsem, že při vyšších hladinách prolaktinu jsou menstruační cykly anovulační, ale dle mého mínění je moje křivka BT ukázkově ovulační. Nebo může nastat situace, kdy dojde ke zvýšení teploty ve druhé části cyklu, ale přesto nedošlo k ovulaci?
První těhotenství se zdařilo zcela bez jakýchkoli problémů měsíc po vysazení HA (braná 12 let v kuse). Jediná komplikace během celého těhotenství byl autoimunitní zánět štítné žlázy, na který stále beru 1/2 tablety Euthyrox 75 denně. Může i toto nějak ovlivňovat mou plodnost?
Můžete mi prosím poradit, co můžu udělat pro zvýšení šancí otěhotnět bez ukončení kojení? Prozatím užívám 2 tablety kyseliny listové a jednu tabletu Pyridoxinu...
Předem moc děkuji za zodpovězení mých otázek.

Reakce na HiLLy

HiLLy  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
ještě jsem zapomněla, že jsem začala pít 2-3x denně kontryhelový čaj...

Reakce na HiLLy

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

když máte ovulaci a kojít tak zatim to stačí když neotěhotnite do 3-+ měs. Kontrola UZ u gynekologa a monitoring cykjlus..

S pozdarvem,

MUDr Ilíč

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí