Menstruace po potratu

Menstruace po potratu

Beruska83  |  návštěvník
Dobry den,

2.3.2010 jsem byla na UPT a tyden na to jsem musela jeste na revizi tupou kyretou. Dle zpravy zakrok probehl bez komplikaci. Nasledne vysetreni u gynekologa take. Sestinedeli jsem dodrzela, ale menstruace nikde. Pote jsem musela pracovne odcestovat do ciziny, kde jsem byla na dalsim vysetreni a opet je vsechno v poradku,s tim, ze mi lekar rekl, ze menstruace se ma dostavit normalne do 3-4 mesicu. Dali mi tedy tabletky na vyvolani menstruace, ta se mela dostavit do deseti dnu a opet nic. S pritelem si davame pozor, pouzivame ochranu, uz mam doma i antikoncepci, ale bez menstruace je mi zatim k nicemu. Premyslim, jestli nemohu byt opet tehotna, jestli je to vubec mozne, kdyz nemam menstruaci nebo je neco spatne?

Dekuji mnohokrat za odpoved
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Těhotenství snadno vyloučíte pomocí gravitestu. Další možností, proč nemenstruujete, je poškození děložní sliznice. Při revizi po UPT nelze tuto komplikaci vyloučit. Doporučoval bych vyšetření vaginálním ultrazvukem s posouzením výšky děložní sliznice. Pokud vyloučíte těhotenství a v děloze bude jen nízká sliznice, lze začít brát antikoncepci rovnou, bez menses. Další možnou příčinou vynechání menses je hormonální porucha. Její diagnostika je složitější, zde ji nelze rozebírat.
MUDr. Jan Šulc
Dana8460  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, v pátek budu 6týdnu po potratu. Menstruace se mi stále nedostavila a občas cítím lehčí pichlavou bolest v podbříšku. Mám navštívit gynekologa, nebo mám ještě počkat?
misa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
dobry den chci se vas na neco zeptat ja sem 22.10 potratila ale byl to zamlkly nevypuzeny potrat a 22.10 sem musela jit na zakrok,a cekam kdy mi pride menstruace ale nikde neni to divne?? odepiste misa
misa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
aa byla jsem v 8.tt misa
Zuzana
Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,

Chcela by som Vas poprosit o radu. Zaciatok prosince 8.3. som bola na UPT, vsetko prebehlo v poriadku, neboli tam ziadne komplikacie. Nedostala som odvtedy ale menstruaciu. Predtym som pravidelne menstruovala, rok po vysadeni antikoncepcie bol cyklus pravidelny, ale dlhsi - 35 dni. Posledna menstruacia bola oneskorena, zrejme pod vplyvom stresu, preto som aj nechctene otehotnela. Bola som na vysetreni u svojej gynekologicky - vravela, ze vsetko vyzera byt v poriadku, sliznicia je trochu nizsia 4,5 mm a ze hormonalnu poruchu by teraz neriesila s tym, ze som mohla normalne otehotniet. Dostala som injekciu agolutinu ale po 16 tyzdnoch menstruacia stale neprisla. je potrebne urobit najake testy pred nastavenim liecby alebo aky by bol dalsi postup?

Dakujem za radu,
Zuzana.
beruška  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
věřím na bylinky.... zajdi do zelené lékárny a kup si ženský čaj...dříve byli lidé více nakloněni přírodě a věděli, že mochna husí, třezalka, dobromysl, kopřiva, kontryhel, hluchavka, heřmánek, měsíček lékařský - to jsou všechno bylinky na menstruační problémy, proti křečím a bolestem atd.. postoupila UPT, 3.den jsem začala mít křeče. Začala jsem pravidelně pít čaj z těchto bylin, a křeče ustoupila, cítím se mnohem lépe. Jen nepřepínat síly... je to zásah.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Pravděpodobně se jednalo o počínající zánět dělohy.Dutina děložní byla bez reziduí/zbytků po potratu/.Alkaloidy z rostlin mají protizánětlivé účinky.Myslím si ,že bylo vhodné podstoupit gynekologické vyš.Vyloučit rezidua / UZ vyš /odběr krve na CRP a dmluvit se s gynekologem ev. na terapii.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí