Opožděná menstruace

Opožděná menstruace

juive  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,

nevím, jestli svůj problém řeším brzy, nebo pozdě. Mám opožděnou menstruaci - 11.září jsem měla začít menstruovat, ale zatím nic. 6.září jsem měla pohlavní styk - antikoncepci momentálně neužívám (jsem bez stálého partnera), použili jsme ale kondom a vše bylo bez problémů. Menstruaci jsem někdy mívala nepravidelnou (hlavně po vysazení antikoncepce), takže za normálních okolností bych si počkala a neřešila to. Teď ale nevím, zda nemám řešit, jestli nejsem těhotná. Navíc jsem dneska začala užívat mast, která obsahuje kortikoidy a mimo jiné jsem se dočetla, že může způsobovat nepravidelnou menstruaci. Takže teď nebudu vědět, zde nemenstruuji kvůli masti, nebo nečemu jinému.

Děkuji předem za jakoukoli reakci.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pokud máte pochybnposti ohledně možného těhotenství, kupte si v lékárně nebo drogerii těhotenský test, stojí do 100kč. Je také možné, že se opravdu jedná o účinek masti, kterou užíváte, pokud je nepravidelná menstruace uváděna v jejím příbalovém letáku jako vedlejší účinek.
iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den chtěla jsem se zeptat poslední menstruace byla 28.10.2010.dělala jsem si dva těhotenské testy a ty byly negativní.Ještě do dnešního dne jsem menstruaci nedostala mohla bych být těhotná?Je mi 42.let a mám 2 letou dceruPo porodu mívám silnou menstruaci a možná i nepravidelný cyklus můžete mi poradit? Děkuji za odpověd
girl**  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych poradit mám střídavý menstruační cyklus vždy jsem ho mývala přesně po 30 dnech a každý měsíc 28.Pravidelnou menstruaci mám už 3 roky. Až poslední 3 měsíce mám jednou po 30 dnech pak 40 dnech a po 35 dnech a zajímal by mě důvod. Pohlavní styk jsem ještě neměla. Letos v červnu jsem dostala infekci a zánět ledvin a od té doby jezdím na pravidelné odběry krve. Zajímalo by mě jestli to s tím nesouvisí nebo jestli jsem nemocná. Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

na tuto otázku nelze odpovědět nebot nevím ani kolik Vám je let ani kolik vážite atd dop. navštívít gynekologa.

S pozdravem ,MUDr Ilič
erika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

poslední menstruace se dostavila 5. prosince 2010. 16. prosince jsem měla s přítelem pohlavní styk, při kterém došlo k nehodě a po 8 hodinách jsem užila tabletku Escapelle. Za čtyři dny jsem začala krvácet (nejspíš důsledek požití tabletky Escapelle). Dodnes jsem však nedostala menstruaci. Už jsem si udělala 6 těhotenských testů, naposledy dnes ráno, všechny byly negativní (test Intimed). Již dva týdny mne bolí v podbříšku, jako bych měla dostat menstruaci a stále nic. Také jsem měla týden hustý výtok, který jsem přeléčila čípky Clotrimazol. Lékařka mi sdělila, že pokud se menstruace nedostaví ani tento týden, mám jít 17. ledna na krevní test, zda nejsem těhotná.
Je možné, že tabletka Escapelle nějak rozhodí menstruační cyklus? Bojím se, že těhotenský test ukazuje výsledek špatně a čekat do 17. ledna je pro mě ještě celkem dlouhá doba a už moc nedoufám v to, že menstruaci dostanu. Vždy jsem jí měla pravidelně.

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem,
Erika K.
jiřinka94  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.. 08.03. jsem měla dostat krámy a nedostala,tak jsme se s klukem rozhodli že se spolu 07.03. POPRVÉ vyspíme (s kondomem samozdřejmě) no a měsíčky pořád nikde tak máme strach aby jsme nebyli 3..poraďte..děkuji moc
kamila  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den již 17 dní mám zpoždění menstruace u lékaře jsem byla a ten mi řekl že je málo pravděpodobné abych byla těhotná .Dělala jsem si již 9 těh testů já vím že je to zbytečné takle po sobě ale i tak a všechny jsou negativní . S přítelem spíme jen z kondomem a zítra jdu na krevní testy .Ale zajmal by mne váš názor mohla bych být těhotná ?.
Ter25  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , Chtěla bych se zeptat , Měla jsem přibližně před 14 dni nechráněný sex .Antikoncepci už užívám,, menstruaci jsem dostala 28.května a pak hned 12.června ,,jak je možné že jsem menstruaci dostala už takhle předem od 28.května ?mám počítat že další menstruaci dostanu až od toho 12.června za měsíc ? .. Děkuji předem za odpoved
topilik  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 18 let a měla jsem dostat menstruaci 21.7. 2011, ale ještě se nedostavila. Vždycky to mívám pravidelně, nebo o několik dní dřív, ale nikdy ne později. Můžu se zeptat, co mám dělat? Po jaké době bych měla dojít k lékaři? Pohlavní styk jsem ještě žádný neměla.
Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

když nemáte potiže stačí do 2 týdnů,

S pozdravem,

MUDr Ilič
ELISKAPUSINKA  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mam docela velká problem už 20 dní sem to nedostala a přesně před měsícem souložila ale je tu jetse večí problem j emi teprve 13 a nevim jak to mam rict mam ze uz od 12 mam sexualni zivot porad te mmi mam snaci potratit sama?
katka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
nnno tak to ses v maleru a jak sis vubec mohla dovolit mit sex v 12 ja s soulozila az v 17 a stacilo to.

Reakce na katka

anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 19 odpovědí
Dobrý den. Na opoždenou menstruacií jsou vhodné čaje TČM. S pozdravem Anna
Lucckka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
no holka tak to ti nezavidim,ja mela sexualni zivot az v 16letech,proboha rekni to mamce a neboj se,ale ver,ze budete mit hodne veliky problemy a ne ty ale hlavne tvy rodice
margaret  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
chtěla jsem se zeptat. Mám opožděnou menstruaci - 28.3 jsem měla začít menstruovat, ale zatím nic.Jsem v neustálem stresu a 17.3 jsem měla posledni pohlavní styk - momentalně neberu antikoncepci, ale pouzili jsme kondom a vše bylo v pohodě. Menstruaci sem měla pravidelně.Čím to muže byt??
Martulka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat ve čtvrtek jsem měla nechráněný pohlavní styk. Menstruaci jsem měla dostat v sobotu. Zatím ji nemám.Břicho mě bolí jako kdyby jsem ji měla. Může to být příznak těhotenství?Menstruaci mám pravidelnou. 3 dny mám zpoždění. Děkuji za odpověď.
kk  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
donrý den :) aby ste vedělamám to same akorád že spoždění 5ti dnů...oba testy vyšli negativně,mimino nechci,nemám na to věk...a bojím se..taky potřebuji pomoct :(

Reakce na kk

anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 19 odpovědí
Ahoj, mně poradili na stránce www.sanceprozdravi.cz, věnují se gynokologickým problémem , já jsem měla nepravidelnou menstruaci , bolestivou ...a mně pomohli. Zkus to vyzkoušet, snad ti pomohou.
Mrsnoris  |  návštěvník  |  Hampshire and Isle of Wight
  • 1 odpovědí
Dobry den, tyden predtim nez jsem mela dostat menstruaci, jsem mela hnedy vytok, trval asi tyden a den ode dne byl slabsi a slabsi az uplne zmizel. Tedka uz mam menses opozdeny o ctyri dny, ale test byl negativni,uz se snazime o mimino dlouho, tak zacinam panikarit. Myslite ze muzu byt tehotna I pres negativni test? Mozna je moc brzo. Parkrat mi rano bylo spatne a normalni pms ktery vzdycky mivam, ted nemam. Byla jsem u lekare, ale tady v uk se moc nestaraji, bylo mi receno ze mam pockat. Co myslite? Diky za odpoved.
petulinka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat na jednu věc naposledy jsem měla menstuac 25.3 2012 a měla jsem další menstruaci mýt opět 22.4.2012.Ale nedostala jsem jí a byla jsem objednaná ke svému gynekologovi u , kterého jsem byla 25.4 2012.Byla jsem v pořádku a měla jsem začít krvácet ale zatím nic a už mám zpoždění 17 dní. A pokud se nemýlím měla jsem pohlavní styk v únoru, ale pokud bych byla těhotná tak můj lékař by už to zjistil při mé poslední náštěvě zjistil. Tak bych se chtěla poradit . Děkuji za jakoukoliv radu
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Udělejte si kontrolní těhotenský test a pokud bude negativní navštivte znovu svého gynekologa. Pokud bude pozitivní , udělejte totéž.
Dr Texl
Martina  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám opožděnou menstruaci, měla jsem ji dostat 20.4. a zatím nic. Testy jsou též negativní. Od lékaře jsem dostala injekci na přivolání menstruace,ale zatím nic.. a chtěla jsem se zeptat, zda jde v tomto období zpoždění otěhotnět? A jestli je to dobré v této fázi otěhotnět, jestli to nemá nějaký špatný vliv pak na to eventuální miminko? Děkuji
margaret  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den mam opozdenou menstruaci 5.5 jsem mela zacit menstruovat a zatim nic. Ted posledni měsíc jsem byla hodně ve stresu, a s pritelem jsem mela pohlavni styk ale chraneny... Momentálně neberu antikoncepci. Čím to může být??
Alenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat jestli je normální spoždění 6 dnů, vždycky jsem to měla pravidelně bez spoždění. Ale dva dny předtím než jsem to měla dostat jsme se mazlili s přítelem. Bojím se, že mu mohlo něco zustat na prstech když jse mmu davala kapesníky od spermatu. Prsty si otřel do čisteho kapesniku potom a tak za 5 minut mě začal draždit na kliptorisu. Jsem stále panna. Pravděpodobnost otěhotnet je asi mala že? Spíše to asi bude stresem, protože jsem spoždění neměla zatím. Děkuji
Elena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 14 let a menstruaci mám už 3 roky, na začátku to bylo nepravidelné, ale celkem rychle se to ustálilo a dostávala jsem to co 26-29 dní, většinou po 28 dnech. Ale teď už je to 36 dní od mé poslední menstruace. Je to normální? Mám si zajít k lékaři? Na gynekologii jsem ještě nikdy nebyla.
Lusy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 16 let a už před 17ti dny jsem měla dostat menstruaci ale nedostala. Pohlavní styk jsem měla naposled před půl rokem tudíž je nemožné abych byla těhotná. Depresemi netrpím a cítím se zdravá. Tak proč mám tak opožděnou menstruaci? Mohu si dovolit ještě čekat nebo bych měla zajík lékaři?
Předem děkuji za odpověď.
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mam zpoždění asi 23 dní, normálně to mam maximálně tak 15-18 dní a HA neberu, v čem je háček? Díky za odpověd :)
anonim  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Je mi 15 let a měla jsem nechráněný pohlavní styk před 2 měsíci ale jen chvilku. vždy mám spožděnou menstruaci nejdýl týden. Teď už jsem do 10 dní nedostala a už mě 4 dny bolí břicho jako o menstruace? nevíte coto může být? prosím poradte
Andrea  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je normální,že jsem nedostala menstruaci už dva měsíce.Menstruaci jsem měla mít teprve potřetí.Pohlavní styk jsem ale ještě neměla.Děkuji za odpověď
M.O.P.I.  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat z jakého důvodu se mi "nedostavila" menstruace. Čekám již 6-tý den a stále nic, většinou ji mám po 3-4 dnech po dobrání antikoncepce. Těhotenství mohu 100%ˇvyloučit. Děkuji za brzkou odpověď.
M.O.P.I.  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co může způsobovat mé již 6ti denní opoždění menstruace. Mám pocit, jako by se měla každou chvíli dostavit díky mírným bolestem v podbřišku. Těhotenství můžu 100% vyloučit, už dlouhodobě nemám sex. partnera.
kája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
chtěla bych se zeptat je mi 14let a už to jsou 3dny kdy jsem měla mít menstruaci. posledních asi 5dnů co jsem si dráždila klitoris (bylo to příjemné) je možné že se menstruace v tomto měsíci nedostaví? předem dékuji za rychlou odpověď
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Ahoj, dostaví se neboj, musíš být hlavně v klidu a nějak se tim nestresovat, nervama se totiž opožďuje :) a to že si děláš dobře na tom nic nezmění :)
Maja20  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den 25.prosince 2012 mi měla začít menstruace a 31.prosince mi měla skončit Už se mi o 8 dní zpozdila, nikdy se mi nestalo že bych to měla nepravidelné nebo že by se mi to opozdilo. Pokaždé jsem to měla v uvedené datum. Jednou se mi dokonce i stalo že jsem to měla dvakrát v průběhu měsíce. Už půl roku mám přítele ze kterým spím každý den. Antikoncepci neberu a ochranu nepoužíváme.
Prosím o nějakou radu. Děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
jediná rada je: udělejte si těhotenský test.
prim MUDr Pavel Texl
Hedulinka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den je mi 27 let a prez mesic jsem nedostala menstruaci ale jinak jsem ji mnela pravidelne a tetka nevim co to ma bejt a tehotensky test jsem si jeste nedelala ja si strasne preji miminko a bojim se sklamani uz jsem byla takle sklamana hodnekrat a mam i chute takove co jsem nikdy nemela a pride mi že mam i vedci brisko muze te mi prosim poradi dekuji.
Hedulinka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den tetka jsem si delala tehotensky test a byla tam jen jedna carka ale vcera jsem mela sex nechranenej a pritel se udelal do mne tak kdy to mam zase skusit udelat si ten test ale uz mnesic jsem nemela menstruaci
lenka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, antikoncepci cipralex beru již 9 let, nikdy se mi menstruace neopozdila.Ale nyní mešká již 7 dní?? mám začít brát pilulky i když se menstruace neobjevila?Děkuji za odpověď
marena  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 26 let a beru již 6 let HA Logest a to tak, že týdenní pauzu mám vždy po dobrání 2 - 3 platíček. Tento měsíc jsem dobrala pouze první platíčko a protože jsem vynechala 2 pilulky, nezačla jsem s užíváním druhého platíčka, ale udělala jsem týdenní pauzu. Zatím se ale menstruace nedostavila, je to třetí den od pravidelného počátku menstruace. Může to být způsobeno tím, že nejsem zvyklá menstruovat po třech týdnech, ale až po 6ti či 9ti? Moc děkuji za radu
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den po celou dobu až do ted pravidelná menstruace.Tento měsíc jsem doufala že jsem těhotná když jsem to nedostala ale test negativní a u lékaře že rozhodně nejsem že nějaká porucha ikdyž jsem nikdy takovou neměla.14před tím jsem měla zánět a brala kéky a pry jsem byla v polovině cyklu.Ted mi řekl že jsem také v polovině cyklu tak to nechápu ted 6 den zpoždění čím to tedy je doufam že budu moci v pořádku otěhotnět?a jak ted plodné dny a ovulace?děkuji moc
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Jedná se pravděpodobně o luteální insuficienci/zkrácená luteální fáze pod 10 dní/ nebo o anovulační cyklus.Nevím , jaký jste měla zánět? Tato porucha může být i důsledkem zánětlivého onemocnění.Progesteron /inj.nebo tbl.např utrogestan tbl./ve druhé polovině cyklu do 14 dní vyvolá menses.

Reakce na MUDr. Miloš Debnár

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
tablety se jmenovaly klion d 100 zanetu jsem mela uz spoustu a oddalena menzes nikdy dekuji za odpoved a jak ted tedy poznam ovulaci?
pampeliška  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den čím si mam vyvolat menzes?? uz jsem to mela dostat před 6dny a obavam se jestli nejsem tehotna s přítelem jsem mela nechraneny sex a tak se obavame jestli nejsme tehotni,jelikoz uz jedno ditko mam tak to prozatím staci.. dekuji za radu ..
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
nejlépe si udělat test a popřípadě zajít k lékaři pokud jsi těhotná tak rozhodně menzes nevyvoláš
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Především si udělejte těhotenský test.Potom navštivte gynekologa,který po provedeném vyš Vám aplikuje inj.Agolutinu 60 mg i.m., která menses vyvolá v případě,nejste-li gravidní.V případě ,že jste gravidní,graviditě neublíží.

Reakce na MUDr. Miloš Debnár

anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 19 odpovědí
Dobrý den , doporučuji : GAN QI YU JUE I. - Čaj při stagnaci Qi Jater
Přeji hezký den
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den již jsem psala o opožděné menzes 13.4. a pak až 21.5. jsem to dostala prosím jak vypočítám ovulaci a plodné dny ted po takovém zpoždění děkuji za odpověd
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, ovulaci a plodné dny zjistíte sledováním bazální tělesné teploty a sledováním hlenu. Pokud si budete měřit teplotu (v ústech, pochvě nebo konečníku; stále stejným teploměrem a ve stejný čas (nejlépe ráno po probuzení)) v době kolem ovulace se Vaše bazální tělesná teplota zvýší cca o 0,2 st. C. Plodné dny pak trvají v době od cca 6 dní před tímto zvýšením až do cca 3 dnů po tomto zvýšení. Zhruba 14 dní po zvýšení teploty dojde k menstruaci.

http://pro-zivot.pise.cz/58-co-je-to-prirozene-planovani-rodicovstvi.html
http://www.cenap.cz/ppr-porad.php

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí