Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Antibiotika, kvasinková infekce, antikoncepce - Záněty v gynekologii - Diskuze

Antibiotika, kvasinková infekce, antikoncepce

Antibiotika, kvasinková infekce, antikoncepce

Ráďa  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, asi to bude trošku složitější, tak se předem omlouvám. Od středy 6.5. jsem měla antibiotika Duomox 1000 na 7 dní, po 12 hodinách, poslední jsem brala ve středu ráno (13.5). V pondělí 11.5. jsem byla na preventivní prohlídce u gynekologa a zjistil mi kvasinkovou infekci, na začátku, protože jsem žádné obtíže, svědění, ani nic jiného nepociťovala. Na to mi pan doktor předepsal Clotrimazol AL 200 tbl.vag.3x200mg, to jsem užívala 11.,12. a 13.. A dnes 19.5. jsem měla narůžovělí výtok. Tak bych se ráda zeptala
1) jestli by to mohlo být po těch antibiotikách, Clotrimazolu nebo jestli se mi ta infekce mohla vrátila (ale žádné jiné obtíže nemám, kromě toho výtoku)
2) paní v lékárně mi říkala, že antibiotika mohou ovlivňovat antikoncepci ještě 7 dní po dobrání (tj. 20.5), tak jestli se to tímhle ještě neprodlouží (antikoncepce Flaya) a jestli můžu od 21. být v klidu a nemusím s přítelem používat jiné metody ochrany.
Předem moc děkuji za odpověď
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, zašpinění po užívání Clotrimazolu je velice časté. Pokud budete v antikoncepci pokračovat, cyklus se opět upraví. Přes léto doporučujeme po bazénu nebo dlouhé vyjížďce na kole výplachy Cloginem, aby se prolémy nevracely. Jan Hoždora
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Skutečně po ATB th. se změní bakteriální flora /doprovázená změnou ph/.Při ATB th.je vhodné si pořídit hned např.clotrimazol vag tbl. AL 100 a užívat tento preparát současně s antibiotiky.Za 14 dní po vag th.je vhodná kontrola provedení ph testu a ev.aminového testu.Potom ev .zvolit prevenci.Při užívání ATB je nutná ochrana před otěhotněním po dobu užívání ATB a ještě následujících 7 dní.
Prevence vag.mykozy je složitější a nelze na ni touto formou odpovědět.
S pozdravem Debnár

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí