Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Krvácení po pohlavním styku - Záněty v gynekologii - Diskuze

Krvácení po pohlavním styku

Krvácení po pohlavním styku

ija  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Chtěla bych se zeptat na problém, který mě provází od druhého porodu to je asi 10měsíců.Po každém pohlavním styku krvácím.Někdy je to teda jen náznak, ale jindy je to silnější krvácení.Trvá několik dnů a pak přejde. Teda dokud nemám opět styk. Nemám žádné bolesti.Byla jsem s tím i u svého gynekologa, který mi řekl , že jsem v pořádku, ale pro jistotu mi předepsal čípky, které jsem moc dobře nesnášela , ale po nich mi to vydrželo chvilku , co krvácení přestalo a začala jsem od znova. Snad tam mám prý nějakou bakterii říkal, která by se měla vyléčit.A tak vás prosím poradili by jste mi, nepomohlo by mi něco jiného? Děkuji moc za odpověď.Iva
Centrum asistované reprodukce CAR 01 Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 6 odpovědí
Dobrý den.
Při řešení problému nepravidelného krvácení je nutné myslet na více problémů. Důležité je zkontrolovat, kdy jste měla naposledy dělaný stěr z čípku - onkologickou prevenci. Doplňuje se aktuální ultrazvukové vyšetření k posouzení výšky sliznice, posouzení dělohy a vaječníků. Pokud se nepravidelné krvácení objevuje i mimo souvislost s pohlavním stykem, tak bych zvážil i operační vyšetření (hysteroskopie se separovanou abrazí). Pokud jsou dosud všechna vyšetření v normě a krvácení se objevuje pouze po pohlavním styku, tak se může jednat o stav, kdy sliznici na povrchu děložního čípku přerůstá sliznice z děložního hrdla (tzv. ektropium) - ta je podstatně méně odolná na mechanické dráždění. V tomto případě bych zařadil na 3 měsíce užívat Ascorutin k navýšení odolnosti cévní stěny.
S pozdravem MUDr. Tomáš Vrána
ija  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mockrát vám děkuji za odpověď, moc mi pomohla.Přeji krásný den s pozdravem Iva.
Katka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
o víkendu se mi stala nepříjemná věc, začala jsem krvácet při pohlavním styku. Měla jsem teď v sexuálním životě několikaměsíční pauzu, před třemi týdny jsem ale byla na pravidelné gynekologické prohlídce a vše i cytologie bylo v naprostém pořádku, nechala jsem si také napsat hormonální antikoncepci Lindynette 20, kterou jsem před 2 týdny začala užívat. Krvácení nijak nepokračovalo, ani mne nic nebolelo.
Chtěla jsem si dnes zajít ke svému gynekologovi, bohužel ale dnes vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku neordinuje. Já ale musím zítra odjet do Prahy kvůli škole a tři týdny se nedostanu domů, nemohu si tedy k doktoru dojít. Mohu tedy navštívit nějakého gynekologa v Praze s tímto problémem? Nechci se ovšem přehlašovat, se svým stávajícím doktorem jsem velice spokojená.
Děkuji za odpověď
Adlinae  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,po porodu trpím na krvácivost při sexu. Není to způsobeno málo vlhkou sliznicí. Krev teče přímo z děložního čípku. Krvácení se spustí při styku a trvá dva dny...i déle..Někdy cítím i napětí v podbříšku, jako při menstruaci. Byla jsem na vyšetření u lékaře. Ten mi oznámil, že mám vyhřezlou děložní stélku na čípku velikosti asi dvoukoruny. Udělal stěr z čípku - vše v pořádku. Rada od něj je - ambulatně se dá stélka "uříznou" (laicky řečeno), dané místo přeroste tkáň dělož. čípku a vše bude v pořádku.Doba léčby cca 5 týdnů. Tento zákrok ovšem nedoporučuje v případě, že chceme ještě další dítě. Mohly by prý nastat komplikace při porodu.... (další dítě v brzské době chceme). Je ovšem hodně náročné mít sex s krvácením. Nehledě na to, že pokud bych otěhotněla a stále bych tímto trpěla....měla bych ještě obavy, jestli nekrvácím z důvodu spojeného s těhotenstvím. Nemluvím o psychických dopadech....opravdu nás to s partnerem trápí.... Můžete mi poradit co dělat???? Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí