Streptokok v pochvě

Streptokok v pochvě

Lucie1987  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobry den, pri vysetreni mi dnes byly zjisteny v pochve streptokoky, pricemz jsem na ne dostala u doktora ja i muj partner amoksiklav, a ja navic jeste dafnegin.Se svym doktorem jiz delsi dobu nejsem spokojena a s jeho radami jsem na rozpacich, rekl,ze mame byt tyden bez sexu, pricemz ale 2-3 mesice bez sexu oralniho, o libani se nezminil, prijde mi to cele padle na hlavu, a chtela bych ta omezeni ujasnit a vysvetlit. Dekuji za radu, L.
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den, na takto formulovanou otázku bohužel nelze seriozně odpovědět. Obecně platí, že přítomnost streptokoků v pochvě značí pouze kolonizaci - tedy Vaše tělo včetně Vaší pochvy je osídleno celou řadou mikrorganismů včetně zmíněných streptokoků. Zde není nutné podání Amoksiklavu, ale Váš gynekolog k tomu patrně měl svůj důvod. Dafnegin je pak lék k léčbě kvasinek, nikoliv k léčbě streptokoků, jak se domníváte. Omezení pohlavních aktivit je vhodné jen po dobu terapie k zabránění tzv. ping pong efektu :-) Zdraví J. Řičánek, gyn. Telč.
Lucie1987  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dekuji za Vasi odpoved :)! antibiotika jsem dostala z duvodu krvaceni po pohlavnim styku, casteho nocniho nuceni na zachod a bolesti bricha. Dafnegin pravdepodobne na vytok, rikal, ze je take zpusoben timto zanetem. Tedy s pohlavni aktivitou mozno zacit po dobrani leku,a jak je to s tim libanim :)? O streptokoku jsem se docetla, ze muze byt i takto prenosny, tudiz take je toto zakazano? Predem Vam moc dekuju za Vasi odpoved! L.

Reakce na Lucie1987

MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
To je již jasnější. Kolega patrně zacílil léčbu na zánět děložního čípku - tzv. cervicitidu.
Ano, je lepší omezit pohl. aktivitu po dobu terapie. Líbání jest povoleno :-)
Hezký den

Reakce na MUDr. Jan Řičánek

Lucie1987  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Ok :) mockrat dekuji a taktez preji hezky den.
Denisa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
dnes mi doktorka zjistila,že mám streptokoka v pochvě. Nasadila mi Macromiror 500 a Fungicidin mast. Už tři roky trpím svěděním v genitáliích, po pohlavním styku mi opuchnou a zarudnou genitálie, neustále mám nějaké záněty, kandidózu, výtok atd a doktorka mi nedokázala odpovědět, zda se to všechno macromirorem a mastí vyléčí. Ale pochybuji o tom,protože macromiror už jsem nejméně 1 měla. Jsem bezradná a uvažuji, že změním gynekologa-abych měla zase jiný pohled odborníka.
Děkuji moc za radu
Karmila  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Máš asi solidně rozhozenou imunitu Denisko. Nejsem doktorka, takže se v těch lécích nevyznám, ale mě hodně imunitu a tyhle opakující se záněty a problémy vyřešilo nasazení Wobenzymu asi na dva měsíce třikrát denně, nejdřív jsem to brala po sedmi - osmi dražé a pak to snížila asi na 3x5 a postupně jsem se dostala do normálu a celkově si dobyla baterky:)

Reakce na Karmila

Denisa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
asi máte pravdu, myslím si to taky... teď beru gynocaps na znovuobnovení ph v pochvě a je to lepší....o wobenzymu jsem slyšela samou chválu a v nejbližší době bych ho chtěla zkusit :-) já vždy měla problémy s imunitou :-(
adam84  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, přítelkyně byla u gynekologa a tvrdí, že jí zjistili Streptokoka. Na léčbu dostala Contrimoxazol al forte. Může mít streptokoka ode mě? Měl bych se jakožto její partner nechat vyšetřit? Případně kde? Osobně žádné problémy nepociťuji a nevidím ani žádné příznaky nějakého zánětu atd. Děkuji za odpověď.
libis  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
ahojky nezlob se nejsem lékař asi to mělo jít na lékaře.Jinak Streptokoka jsem neměla ale pokud možno si zajdi k lékaři.

Reakce na libis

Denisa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
ano to mělo být na lékaře..omlouvám se :-)
Barbora Igwe  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat co vlastně může způsobit že mám streptokoka v pochvě?
Dostala jsem Macromiror 500.Na noc si mám dávat jednu.
Chtěla jsem se zeptat ohledně sexu ?Musíme ho omezit ?
A také mě svědí u konečníku, je to také od toho ?
předem díky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí