Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zánět Bartholiniho žlázy? - Záněty v gynekologii - Diskuze

Zánět Bartholiniho žlázy?

Zánět Bartholiniho žlázy?

kamilaf
kamilaf  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
nevím, zda se ptám na správném místě, ale snad ano. Asi před 10 dny mě při vzrušení začalo hrozně píchat u poševního vchodu. Napadlo mě, zda se nejedná o nějaký zánět, ale pak jsem zjistila, že na levém okraji poševního vchodu mám takový větší vodnatý puchýř, o němž jsem neměla ani ponětí (nesvěděl, nebolel). Když jsem se na něj chtěla lépe podívat, praskl a na sliznici po něm zůstala krvavá skvrna, která se velmi rychle zahojila a píchání přestalo.
Nicméně zhruba od stejné doby registruji občasné nevelké bolesti v levém velkém stydkém pysku (občas to zabolí jen tak, někdy při chůzi nebo při sedání z lehu, kdy je na tuto oblast vyvíjen tlak). Nejdříve jsem tomu nevěnovala pozornost, ale pak jsem zjistila, že tyto bolesti jdou z jednoho místa (leží nalevo a trochu dozadu od poševního vchodu), které je bolestivé i na celkem slabý dotyk, a pouze na levé straně. Nezdá se mi však, že bych nahmatala nějaké výrazné zduření. Vzpomněla jsem si, že někde na tomto místě leží Bartholiniho žláza, a že by mě mohla bolet ona, navíc ústí do míst, kde jsem měla ten puchýř, tak to možná souvisí. Ale nevím, co konkrétně by to mohlo být. Myslím si, že kdyby byla žláza zanícená, bolesti budou rozhodně větší a budu tam mít i bakulku. Což nemám, ani žádné zarudnutí. Nevíte o co by mohlo jít? Napadlo mě, zda by to nemohl být i nějaký vnitřní varix? Moc děkuji za případné odpovědi.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí