Krátký menstruační cyklus

Krátký menstruační cyklus

maja  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
dobrý večer, již 10 měsíců menstruuji po25 dnech z původních 28. jedná se o nějkaou hormonální nerovnováhu? díky.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
MC od 21 do 35 dnů je normální tak bez obav,

S pozdravem ,

MUDr Ilič
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Menstruace po 25 dnech je variantou normy. Nemusíte se tím nijak zneklidňovat. Plánujete-li těhotenství, je důležité, zda ovulujete, což ale vůbec nemusí souviset s délkou cyklu.
MUDr. Jan Šulc
Kateřina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již od první menstruace (od 11 let) mám pravidelně cyklus po 20 dnech. Chtěla jsem se zeptat, zda díky zkrácenému menstruačnímu cyklu hrozí dřívější příchod klimakteria, zda se "vajíčka vyčerpají dříve"? Od 16 let jsem do 24 let užívala hormonální antikoncepci. Děkuji předem za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
Normální MC je od 21 do 35 dnů,po dobu když jste brala HA tj 8 let tak po tu dobu neměla být ovulace nebot HA blokuje ovulaci,dřívější příchod menstruace tj pře 40 rokem je nejčastějí zapříčiněno autoimuní nemoci nebo v důsledku léčby jiných nemoci.

S pozdravem,

MUDr Ilič
Dappy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Bude mi 15 let a od 11 let menstruuji. Donedávna jsem měla celkem pravidelný cyklus, ale teď zničehonic jsem to již počtvrté dostala v cyklu kolem 14 dní. Doba krvácení se mi navíc zkrátila na cca 3-4 dny z mých jinak normálních sedmi dnů. Jen se chci zeptat, jestli to není nic vážného, předem děkuji za odpověď.
Markéta  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda při zkráceném cyklu může být vlivem hormonální dysbalance i dlouhodobá subfebrilie. Už asi šestý týden mám zvýšené teploty a přibližně stejnou dobu mám cyklus zkrácený na 12dní. Lékař na prohlídce nenašel žádný jiný problém a předepsal mi lék Provera. Je pravděpodobné, že po této léčbě teploty klesnou? Předem děkuji za odpověď.