Trápí Vás opakovaně gynekologické mykózy?

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organizmu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněný specialista: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 40letou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Zvlášť cenný je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný. K léčbě vždy používejte lék, nikoliv enzymové doplňky stravy, které nejsou k léčbě určeny.

Gynekologické záněty, chlamydiové infekce

Chlamydiové infekce a bakteriální gynekologické záněty se zásadně léčí antibiotiky. Enzymy obsažené ve Wobenzymu při současném podávání s antibiotiky zlepšují jejich průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zvyšují účinnost léčby. Wobenzym také zlepšuje imunitu narušenou onemocněním, a tak výrazně snižuje riziko opakování gynekologických zánětů a chlamydiových infekcí a jejich přechodu do chronického stavu. Dávkování: 3x5 (nebo 2x8) dražé Wobenzymu denně po dobu 2 týdnů. V počáteční fázi užívat spolu s antibiotiky a pokračovat i po skončení antibiotické léčby.

mucos2 Gynekologické operace, porod

Wobenzym omezuje vznik otoků a urychluje jejich vstřebávání, podílí se na zmírnění bolesti a významně zkracuje dobu hojení (http://www.wobenzym.cz/Gynekologicke-zanety.aspx). Snižuje riziko zánětlivých pooperačních komplikací, případně, pokud již k nim došlo, usnadňuje jejich léčbu.

Dávkování: 3x5 až 3x10 dražé denně. Úvodní vyšší dávku užívat až do
10 dnů po výkonu, pak postupně snižovat na 3x3 dražé denně. Užívat do
úplného odeznění příznaků.

Způsob užívání: Lék užívat nalačno, nikdy s jídlem, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím
jídle, a po požití Wobenzymu nejméně půl hodiny nejíst. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku snižuje jeho vstřebávání a tím i účinek!

K léčbě gynekologických mykóz jsou určeny antimykotické přípravky. Podpůrná léčba Wobenzymem omezuje opakování onemocnění.

Trápí Vás opakovaně gynekologické mykózy?

Gynekologickou mykózu (známou také jako vaginální mykóza, kvasinková infekce nebo kandidóza) prodělají alespoň jednou za život tři čtvrtiny všech žen. Tento zánět pochvy způsobují kvasinky rodu Candida. Jeho vznik může usnadnit užívání antibiotik, onemocnění cukrovkou, těhotenství, hormonální substituční léčba, nadměrná konzumace sladkého jídla, stres. K léčbě akutních
gynekologických mykóz jsou běžně používány léky a prostředky – tzv. antimykotika. Mnoha ženám se však mykózy včetně velmi nepříjemných potíží i po této léčbě neustále vracejí. Pak je důležité proti opakování přidat k této léčbě lék Wobenzym.

Velkým problémem je, když se mykóza vrací a opakuje.

mucos3 Vhodné řešení – podpůrná léčba Wobenzymem

Ověřeno to bylo v multicentrickém projektu na 7 ambulantních gynekologických pracovištích v ČR v letech 2005-2007. Bylo sledováno 62 žen, které v průběhu jednoho roku i přes poskytování standardní antimykotické léčby ve formě čípků, mastí nebo tablet prodělaly mykózu čtyřikrát až devětkrát. V následujícím roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem v dávce 2x8 dražé po dobu 10 týdnů u všech sledovaných pacientek došlo k významnému zlepšení:
39 žen – téměř dvě třetiny ze všech – zůstalo zcela bez mykóz, 17 pacientek (27%) mělo mykózu pouze jednou. U zbývajících šesti žen (4 měly mykózu dvakrát a 2 třikrát) i tak poklesl počet mykóz v průběhu jednoho roku více než o polovinu.

II. fáze projektu: Účinek Wobenzymu přetrvává i v dalších letech

Nejnověji bylo provedeno statistické vyhodnocení údajů onemocnění mykózou u žen zařazených do výše uvedeného projektu v následujícím období 3 let. Ukázalo se, že po celou dobu přetrvával velmi nízký průměrný počet opakovaných gynekologických mykóz ve srovnání s rokem před začátkem podávání Wobenzymu.

Výsledek: Zařazení podávání Wobenzymu po dobu 10 týdnů do komplexní léčby žen
s opakovanými gynekologickými mykózami významně snížilo počet mykóz. Zlepšení
trvalo nejen celý rok, na jehož začátku byl Wobenzym podáván, ale přetrvávalo i po
dobu dalších 3 let.

Z výpovědí pacientek

Zveřejněné příběhy jsou autentické, na vlastní přání pacientek uvádíme pouze jejich křestní jméno a údaj o věku.

paní Naděžda, 43 let
„Gynekologické mykózy jsem měla dlouhodobě, v podstatě od dospívání. Často mě trápily čtyřikrát i více za rok. Navíc jsem ještě trpěla nepříjemnými opary v oblasti genitálií. Tyto mé problémy určitě souvisí s tím, že mám narušenou imunitu. Trpím na sluneční alergii a špatně snáším změny prostředí. Když jsme například měli odjet na dovolenou, šla jsem vždy předem ke gynekoložce, aby mi dala na cestu nějaký prostředek, protože jsem věděla, že změna prostředí se s největší pravděpodobností projeví opary a mykózami. V průběhu let jsem vyzkoušela nejrůznější prostředky – některé zabraly
lépe, jiné nikoliv, často došlo jen k utlumení potíží, které se po čase zase vrátily. Pak jsem začala brát Wobenzym, který jsem užívala 10 týdnů. Osobně jsem byla jako matematička zpočátku skeptická, ale musím říct, že výsledek mě velice mile překvapil. Během užívání ani celý další rok jsem neměla vůbec žádné problémy. Od té doby – za dva roky - jsem měla mykózu jen asi jednou, maximálně dvakrát,
a frekvence výskytu oparů klesla tak na jednu desetinu. Právě teď jsem v zaměstnání prodělala docela hektické období, takže jsem si řekla, že by to chtělo konečně zase pomoci oslabenému organizmu Wobenzymem."

paní Šárka, 38 let
„Mykóza se mi poprvé objevila po druhém porodu. Je to už asi 8 let a od té doby se mi toto onemocnění neustále opakovalo. Vyzkoušeli jsme nejrůznější typy léků, vždycky tak asi měsíc jsem byla v pořádku a pak se to zase vrátilo. Potom jsem začala užívat Wobenzym. Ze začátku jsem nepozorovala výraznější změnu, ale po dvou měsících se účinky tohoto léku projevily. I po skončení kúry jsem byla řadu měsíců zcela bez mykóz. Takovou úlevu jsem už léta nepoznala! Když jsem pak cítila začínající potíže, rychle jsem si v lékárně koupila velké balení Wobenzymu – a problém byl vyřešen. Občas se sice určité potíže přece jen dostaví, ale jsou nesrovnatelně slabší než dříve."

Pro jaké balení Wobenzymu se rozhodnout?

mucos Pokud se rozhodnete pro podpůrnou léčbu opakovaných gynekologických mykóz, je zapotřebí užívat do konce minimálně jednu celou dózu Wobenzymu 800 dražé v dávce 2x8 dražé denně. Pro zachování dlouhodobého efektu doporučujeme dodržet kúru po dobu 10 týdnů tak, jak bylo v projektu (celkem 1.120 dražé).

Je tedy jen na Vás: vyplatí se Vám investovat do toho, abyste se dlouhodobě zbavila opakovaných gynekologických mykóz, anebo přinejmenším výrazně omezila jejich počet?

Informujte se u svého lékaře. Více na www.wobenzym.cz.

Publikováno: 16.5.2013

Doktor ve Vašem okolí