Ztráta pigmentu znaménka

Ztráta pigmentu znaménka

Romca  |  návštěvník
Dobrý den, už se o to zajímám asi trochu pozdě. Je mi 24 let, už mi byly odstraněny chirurgicky dvě pihy, ale histologie dopadla v pořádku. Už před dvěma roky jsem si všimla, že moje malé mateřské znaménko, které jsem měla na dlani, ztratilo pigment, už není tolik hnědé, ale zbyly po něm jen dvě hnědé tečičky. Pokud by se to ukázalo jako nádor kůže, myslíte, že by byla šance na vyléčení, pokud jsem si toho všimla už před dvěma roky? Děkuji moc za odpověď. Samozřejmě se chystám s tímto také ke své kožní lékařce.
Dermacentrumplus  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Frýdek-Místek
  • 10 odpovědí
  • 13 Likes
Občas se to stává , někdy se kolem znaménka před jeho vymizením objeví světlejší kruh / halo/ a teprve pak znaménko vybledne.
Myslím,že můžete být klidná, o rakovinu se nejedná.
V případě dalších obav či pochybností zajděte ke kožnímu lékaři,který má dermatoskop a který Vás odborně vyšetří.
S přátelským pozdravem MUDr.Dagmar Větěchová
Esthé Laser Clinic  |  Basic member  |  Praha
  • 27 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,
jak jste již zmínila doporučuji co nejdříve odborné dermatologické vyšetření.
Nicméně z Vašeho popisu vyplývá, že se nemusíte ničeho obávat, bude se jednat o celkem častou reakci ve znaménku, po kterém dojde k jeho hypopigmentaci, pro jistotu však doporučuji vyšetření na dermatoskopu.

S přáním klidných předvánočních dní,
MUDr. Kubátová

Související recenze a zkušenosti

Petra Krcho 22.9.2022
Spokojený/á

Paní doktorka mě přijala i bez doporučení praktického lékaře. Zákrok byl precizně a perfektně proveden. Milé a příjemné jednání. Velká spokojenost a všem doporučuji. 😀

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí