Mizení kůže, loupání až do masa, puchýřky

Mizení kůže, loupání až do masa, puchýřky

halbeev@seznam.cz  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, už delší dobu mne trápí tohle záhadné mizení kůže z obličeje, které mi skutečně ničí život. Kůže svědí je napjatá věčně se olupuje až do masa a ráno se budím s puchýři. Občas se situace zlepší ale nevím na co dávát pozor, protože se vždy nečekaně něco pokazí a je vše zpátky. Takovéhle odřeniny se těžko a dlouho hojí. Unavuje mě spotřeba mekapu a hlavně čas, který nad ním strávím. Rodina mě vždy k léčbě řekla, že si nemám akné škrábat a že se vše zahojí. Bohužel obličej bez mého zásahu vypadá stále podobně a vážně si nevím rady. Jak léčit, jak upravit stravu, co to zpsobuje. Předem děkuji.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, nejsem dermatolog, ale asi se jedná o těžkou formu akné. Doporučuji vyšetření u kvalitního dermatologa, a to co nejdříve! Samozřejmě si místa neškrábat, nesahat na ně. Kromě léčby od dermatologa je vhodná i úprava celkového životního stylu, pít dostatek tekutin, aspoň 2,5 litru denně, jíst hodně ovoce, zeleniny, hodně spát. Nejíst pálivá a dráždivá kořeněná jídla, nepít kávu, kolu...
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kamarádka mě objednala k jejímu kolegovi, který když viděl s čím jsem prisla, rovnou mě posílal do nemocnice. Najednou se z druhé ordinace otevřeli dveře kde staly doktorka se sestřičkou, která si mě vzala k sobě. Obě js... Více 

Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid - Související videa

Doktor ve Vašem okolí