Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid

88% Spokojenost 32 recenzí pacientů

Ekzém neboli obecněji dermatitidu (zánětlivé onemocnění kůže) můžeme rozdělit na exogenní, endogenní a komplikace ekzému (hlavně suprinfekce). Atopický (kostituční) ekzém patří mezi endogenní. V akutní fázi se léčí lokálně protizánětlivými a protisvědivými obklady, tekutými pudry, pastami a krémy. U neinfikovaného ekzému se kombinují s lokální léčbou kortikoidy. U závažných stavů se podávají celkově antibiotika, kortikoidy, antihistaminika. Doporučují se dietní opatření, vhodné nedráždivé oblečení a eliminace vzdušných alergenů.

Aktualizováno: 17.5.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Související recenze a zkušenosti
42, let - Alergická reakce, kožní vyrážka
Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid
  Spokojený/á
25.12.2017 se mi udělala vyrážka v alergické reakci na jehličí vánočního stromku. Použil jsem hojivý krém a podpořil ozařováním lampou. Výsledek rychlý a překvapivý. 28.12. je po prvním akutním... Více 
Doktor ve Vašem okolí