Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid

Ekzém neboli obecněji dermatitidu (zánětlivé onemocnění kůže) můžeme rozdělit na exogenní, endogenní a komplikace ekzému (hlavně suprinfekce). Atopický (kostituční) ekzém patří mezi endogenní. V akutní fázi se léčí lokálně protizánětlivými a protisvědivými obklady, tekutými pudry, pastami a krémy. U neinfikovaného ekzému se kombinují s lokální léčbou kortikoidy. U závažných stavů se podávají celkově antibiotika, kortikoidy, antihistaminika. Doporučují se dietní opatření, vhodné nedráždivé oblečení a eliminace vzdušných alergenů.

Aktualizováno: 17.5.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Magda 11.11.2018
Spokojený/á

Moje dcera se narodila s ohněm na ruce, který se po použití kosmeceutiky Larens úplně vytratil. Trvalo to několik měsíců, ale jsem za to velmi šťastná.

Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid - Ceny

Dermacentrumplus
Frýdek-Místek
obvykle do 30 Kč
Dermacentrumplus
Ceny od 550 Kč
MUDr. Jan Říčař
Ceny od 5 000 Kč
MUDr. Ivana Úlehlová
Ceny od 550 Kč
Klinika Laser Esthetic
MUDr. Tamara Škopková
Chrudim, Plzeň, Pardubice
Ceny od 50 Kč
MUDr. Tamara Škopková

Léčba atopického ekzému a jiných dermatitid

88% spokojeno. 33 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí