Bradavičky kolem análu

Bradavičky kolem análu

petrkotny  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den. Nevím jestli je tento dotaz ve správné kategorii, nsad je to kožní problém. Je mi 40roků, a zhruba před měsícem mi kolem řitního otvoru vyrostli jakési kožní výčnělky (malé bradavičky) asi tři shluky těchto výrustků. Nevím s jakým lékařem a zdali toto vůbec řešit. Nijak mne toto neomezuje ani nijak nebolí. Poradíte co to je? popřípadě mohu zaslat i fotografie. Děkuji Petr Kotný

MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den.Dle foto se patrně jedná o condylomata accuminat,což jsou virové bradavičky, vyskytující se v okolí řitního otvoru, na genitálu obou pohlaví.Patří k pohlavně přenositelným nákazám,při dlouhodobém ponechání bez léčby mohou způsobovat rakovinné bujení v dané lokalitě.Léčba spočívá v jejich odstranění tekutým dusíkem, podophyllinem, chirurgicky, laserem, jsou i jiné možnosti.Léčba kondylomat patří do rukou dermatologa!navštivte kožní ambulanci.
Nezapomente prohlédnout partnerku/partnera.!!!
Esthé Laser Clinic  |  Basic member  |  Praha
  • 27 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,
s největší pravděpodobností jedná o tzv. condylomata accuminata, jedná se o bradavičky způsobené HPV virem. Doporučuji další vyšetření na Dermatovenerologické klinice.
S pozdravem,
MUDr. Kubátová

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí