Opakující se opar na noze

Opakující se opar na noze

Libuše  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.Chci se zeptat na tento opar,kterej se mě děla pravydelně.Když jsem byla těhotna,tak gynekoložka řikala že jeto normalni v těhotenstvi.Pak jsem už těhotna nebyla,a vždy se měto dělalo zas před menzi,prý to je normalni v menzi,tělo bojuje s nějakým vyrem,bacili nějake.A nakonec před 3roky jsem si dala nechat dat pryč dělohu.Takže těhotna nejsem,menzi nemam,ale tehle bolestivej tyfus se posledni dobou děla často.Napřed mě začne bolet cela noha,už pod tim stehnem cejtim tlak,a když přiložim nato ruku mato horečku,pak se uděla červenej flek,a za 2dny 3dny jse uděla tehle kuličkovej hnis,po týdnu to uschne,uděla se strup.po strupu 14dnu ještě fialovej flek,poradite mi co s tim dělat?s čeho to je?než to vyleze,nemohu nosit ani mini,a tet v horku.musim zas čekat až seto strati.tet jeto posledni dobou po měsici.Děkuji za odpověd.Přeji hezkej den
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, nejsem dermatolog, takže se nemohu vyjádřit, ale určitě doporučuji vyšetření kožním lékařem - co nejdříve. Asi budete potřebovat antibiotika.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Vacik  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Čáslav
  • 16 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
dělohu máte pryč, ale vaječníky jsou. Je to recidivující Herpes simplex. Pravidelně se Vám objevuje v souvislosti s hormonální hladinou-což souvísí s aktivitou vaječníků.
Doporučil bych Vám brát Herpesin tbl 25x 400mg 5xdenně. Začít,když cítíte,že opar začíná. Jestli nepomůže,tak brát Herpesin 200 mg-1tbl. denně i několik měsíců. Jinak by jste mohla dojít na vyšetření a eventuální léčbu na imunologii .
S pozdravem MUDr. V.Vacík
Libuše  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Zatracené hormony.Tak Vám děkuji za odpověd,a ještě se chci zeptat nevadi že použivam oestrogel?jen pulku nevrchovate s odměrky.

Reakce na Libuše

MUDr. Vladimír Vacik  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Čáslav
  • 16 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
toto mje otázka pro dynekologa.
S pozdravem V.Vacík
Doktor ve Vašem okolí