Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kondylomata v těhotenství - Léčba kondylomat accuminat a jiných bradavic - Diskuze

Kondylomata v těhotenství

Kondylomata v těhotenství

Katka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,prosím o radu,jsem v 17.t.těhotenství a nedávno jsem si všimla kondylomat kolem konečníku,zatim jsou jen tři.Je to asi 4 roky co se mi objevily poprvý a samy vymizely.Chtěla bych se zeptat,zda to neohrožuje nějak těhotenství a jak je to s porodem.Ještě mam jeden dotaz,je to skoro dva roky,co jsem měla zhoršenou cytologii,následně konyzace a ted docházim na pravidelné kontroly každé 4 měsíce,zatím je vše v pořádku.Může se stát,že se mi nález na čípku zase zhorší,když se mi objevily kondylomyta,může to partner na mně opakovaně přenášet? Děkuji za odpověď Katka
MUDr. Martin Drábek  |  Basic member  |  Urologie  |  Brno
  • 28 odpovědí
  • 16 Likes
Dobrý den,
otázka těhotenství a porodu je spíše pro gyenkologa, stejně tak nález na čípku. Obecně lze říci, že kondylomata způsobují odlišné serotypy papilomavirů než změny na čípku. V každém případě se jedná o infekční záležitost a můžete si papilomaviry s parnerem vzájemně předávat. Ideální by bylo odstranění výrůstků před porodem a kontrola partnera, ev. ošetření viditelných lézí na genitálu partnera.
MUDr. Martin Drábek
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Tímto bych ráda poděkovala doktorce Řeháčkové, ke které se vždy ráda vracím se svými nedokonalostmi, a ona mi je pomáhá vyřešit, za její úžasný přístup, znalosti, dobré rady a neuvěřitelnou ochotu. Tentokrát jsem však by... Více 

2 Likes  
Doktor ve Vašem okolí