Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Recidiva condylomat - Léčba kondylomat accuminat a jiných bradavic - Diskuze

Recidiva condylomat

Recidiva condylomat

Gejb  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
v lednu se mi objevily condylomata. Řeším to se svým gynekologem, ale bez úspěchu. Něčím mi to vypaluje, a když to zmizí, tak se mi to za týden objeví znovu. Přítel to má stejně. Těď mi doktor předepsal mast VEREGEN, kterou se mažu od pondělí 3x denně, ale nepřipadá mi, že by to mělo nějaké účinky. Co mám dělat? Vyléčím to někdy?
Děkuji za odpověď
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Dobrý den,

zkuste jiného gynekologa :-(. Moje kamarádka je taky měla, zkoumaly jsme to na netu a přesně všude psaly jako vy, že se jim to pořád vrací. Její gynekolog ale pracuje v nemocnici byla na sále skoro hodinu. Bradavičky jí jakoby ustříhal, pak nějak taky vypálil - ono je prý důležité vyhladit všechny, nesmí tam žádná zůstat, lékař to musí dělat opravdu poctivě. Potom desinfikovala klasicky jodizolem - děsně jí to pálilo :-D ale už se nikdy nevrátily...

Také se hodně doporučují antivirotika Vironal - ty opravdu fungují hodně na obranyschopnost organismu. Ty také měsíc brala...a samozřejmě dokud se neuzdravíte, tak dodržovat sexuální půst...

Přeju Vám úspěšnou léčbu :-)
MUDr. Martin Drábek  |  Basic member  |  Urologie  |  Brno
  • 28 odpovědí
  • 16 Likes
Dobrý den,
kondylomata jsou virové onemocněn, které je přenosné pohlavním stykem. Je třeba vždy léčit oba partnery, Metod je celá řada, nelze univerzálně vybrat jedinou nejlepší. Možnosti léčby jsou chirurgické - odstranění všech viditelných lézí v lokální anestezii - nebo konzervativní - různé druhy mastí a roztoků. Výhodou chirurgického řešení je okamžitý efekt na viditelné léze, nicméně vzhledem k povaze onemocnění se mohou kondylomata vracet. Konzervativní léčba může být výrazně delší a ne vždy účinná. Je třeba vědět, že infekční pro partnera/partnerku jste jen v případě viditelných kondylomat. Možnost úplného zničení papilomavirů ve všech buňkách kůže je spíše teoretická. V době mimo výsev kondylomat mohou zůstat viry inaktivní v buňkách kůže i celou řadu let. V klidové fázi nejste infekční a nelze viry přenést na partnera/partnerku.

Přeji hezký den.

Martin Drábek
XXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Tímto bych ráda poděkovala doktorce Řeháčkové, ke které se vždy ráda vracím se svými nedokonalostmi, a ona mi je pomáhá vyřešit, za její úžasný přístup, znalosti, dobré rady a neuvěřitelnou ochotu. Tentokrát jsem však by... Více 

2 Likes  
Doktor ve Vašem okolí