Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Červené fleky v obličeji - Léčba růžovky (rosacea) - Diskuze

Červené fleky v obličeji

Červené fleky v obličeji

Lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
je mi 39 let a už několikrát se mi stalo, že se mi v obličeji - zvláště na pravé straně pod okem a po straně tvář objevilo několik červených flíčků. Tyhle flíčky vydrží poté až do druhého dne.
Poslední dobou se mi to stává čím dál častěji. Může se jednat o rosaceu, nebo o kuperózu?
Když se mi tyto fleky objeví, mám pocit, jako kdyby mi hořely tváře, ale přitom je mi většinou i zima, i když v podpaží se potím a tváře mi hoří a pálí.
Nevím, jestli se nemůže jednat o nějakou alerigii, proto zvažuju, jestli navštívit kožní ordinaci, nebo dermatologii anebo alergologii. Co byste mi poradili vy? Kam nejdříve zajít? Děkuji za odpověď. Lenka
MUDr. Alena Černeková  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Kyjov
  • 13 odpovědí
Pěkný den přeji!
Paní Lenko, o rozaceu se jistě nejedná- protože to by Vám nemohly projevy mizet a občas se na pár hodin vrátit.
Váš popis odpovídá nějaké cévní alergické reakci-to ale už zjistíte pohovorem v kožní ambulanci.
Mohlo by se například jednat o chladovou urticarii v obličeji při příchodu z chladu do tepla....
Takže na návštěvu kožní ambulance běžte co nejdříve a zatím si aspoň při výskytu projevů zapište , co všechno předcházelo - zda pobyt v chladu, stress, co za jídla a pití jste konzumovala před projevem, jaké jste ev užila léky atd. Prostě vše, co jste dělala a konzumovala před výsevem "fleků" v obličeji.
Přeji Vám úspěch. MUDr. Černeková
Lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. Potěšila jste mně, že se alespoň nejedná o rasaceu. K lékaři už jsem se objednala. Lenka
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
při tomto problému je vhodná osobní návštěva v dermatologické ordinaci,kde vám lékař doporučí vhodnou léčbu nebo vás pošle na další vyšetření.
S pozdavem MUDr. Bergerová
BcD Clinic
Lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď. K lékaři jsem se už objednala.
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Navštivte kožního lékaře,ten rozhodne o co se jedná,může se jednat o alergii,hormonální změnz, nebo i nějaké interní onemocnění.

Reakce na MUDr. Anna Kinkorová

L centrum Pardubice  |  Basic member  |  Pardubice
  • 4 odpovědí
  • 31 Likes
Již 12 let odstraňujeme tyto problémy cévním laserem V-beamem.
Pokožka je vždy předem chlazená spec. kryogenem a pak ošetřená laserem.
Zhruba za 3 týdny je vidět již první výsledek.
Více při konzultaci s lékařem- vždy předchází ošetření.
MUDr.Kotlářová Pardubice
moravji3  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám takový problém se svou pletí, nemohu se již přez rok zbavit těchto červených fleků jsem už zoufalá. Byla jsem v jisté době pod velikým tlakem a nemohu se z toho ted dostat. Děkuji za radu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí