Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Růžovka - nová léčba - Léčba růžovky (rosacea) - Diskuze

Růžovka - nová léčba

Růžovka - nová léčba

Votroubek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, rád bych se podělil se zkušeností s léčbou růžovky. Začalo to tím, že se mi na nose udělala rudá skvrnka, čemuž jsem ještě nevěnoval pozornost. Pak mi naskákaly pupínky, které začaly hnisat. Navštívil jsem praktického lékaře, který mi předepsal nějakou mast, která mi nepomohla. Navštívil jsem proto kožní lékařku na Praze 3, která mi diagnostikovala růžovku a dala mi krém Rosalox. Vzhledem k tomu, že se nic moc nedělo, navštívil jsem kožní oddělení v nemocnici a doporučuji všem jít rovnou k odborníkům. Předepsali mi Zineryt (eliminace zánětů) a nový gel Mirvaso (je teda dost drahý). Doktorka mi říkala, že když to vyjde,tak nebudu možná muset ani na laser. skutečně to funguje, vše zmizelo. Rosalox používám k tomu všemu. Nos mám čistý a na podzim uvidím (dělají to jen na podzim), zda bude laser ještě třeba. JInak když jdu na Slunce, tak používám krém s 50 faktorem. Je to trochu pracnější, ale funguje to. Hlavně to nepodceňte, protože tahle "banalita" může končit dost nepěkně a s následky na celý život.
MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 11 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den,
Je výborné, že nový gel snášíte dobře a celkově jste s léčbou růžovky spokojen.
Vaše zkušenost ale bohužel nemusí být jednoduše přenosná na jiného člověka s růžovkou, každý máme kůži trochu jinou a zrovna tento gel některým pacientům také dokáže vytvořit na kůži vedlejší účinky takové, že ho raději sami vysadí a už o něm nechtějí ani slyšet.
Vše je velmi individuální.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí