Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Růžovka-možnosti léčby - Léčba růžovky (rosacea) - Diskuze

Růžovka-možnosti léčby

Růžovka-možnosti léčby

ANDULKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den
Je mi 48 let. Zhruba od svých 30 let jsem pravidelně navštěvovala kožního lékaře /Mudr. Kiszová/ s bolestivými , vředovitými výražkami v obličeji. Paní doktorka mi říkala, že to mám akné. Bylo mi sice divné, že po 2 dětech a v tom věku, ale bylo mi vysvětleno, že existuje i akné dospělých. V roce 2007 jsem byla v lázních Darkov -pohybové ústrojí.Procedury jsem snášela dobře až na zhoršení pleti. Zajela jsem si ke kožní lékařce v Karviné. Ta mi k mému údivu stanovila diagnózu rosacea, dala hypermangan.roztok, ichtimol. mast a Ruboril. Po příjezdu domů jsem u nás v Třinci zašla k MUDR. Fišarové a od té doby se léčím u ní. Ta mi potvrdila stejnou diagnózu, odebrala z pupínků vzorky a nasadila antibiotika. Jelikož jsem dost přecitlivěla na různá atibiotika, zkusili jsme Summamed,Erytromycin, nakonec jsme zůstali u Doxybene+ lokálně Eryfluid a Ichtiamolová mast. na noční aplikaci po zklidnění aktuního stavu dávám dle doporučení lékařky Rosalux.V poslední době se ale zvýšila intenzita akutních stavů / bolavé, hnisavé vředy v oblasti brady, okolí úst a nosu /a proto co 2-3 měsíce musím brát 2 x denně doxybene po dobu minimálně 21 dnů.Užívám k tomu sice probiotika, ale i tak mi to připadá dost hodně tablet, které mi často způsobují zažívací potíže.
Můj dotaz proto zní: Není žádný jiný způsob léčby než antibiotiky? V případě zklidnění nejde prevetivně udržovat neakutní stav ?/ masti,laser apod./
Děkuji za odpověď
P.S. Nekouřím ,neholduji alkoholu, občas
sporadicky si v létě dám malé pivo.
Zdravím a přeji hezký den
olga  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
text:Moje zkušenost s rosaceou:začala jsem užívat Ascorutin /rutin zpevnuje cévní stěnu,je hojně obsažen v pomeranči-bílé slupce/ a projevy růžovkyzmizely,zkuste to,nic nemůžete zkazit.Olga
Martina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mohu se zeptat jaké dávkování? A jakou dobu jste ascorutin užívala? A jestli jste používala nějaký krém? Děkuji za odpověď. Martina.
Startinka
Startinka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nejsem sice lékařka, ale v rodině též máme případ rosacei a zatím léčíme poměrně úspěšně s pomocí doplňků stravy a volně prodejných preparátů - žádná chemie, pouze přírodní zdroje. Pokud byste měla zájem, ráda dám více informací - foltynova.petra@atlas.cz
zdenek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
trpim touto nemoci jiz od 25 let.uz jsem mel ledaco ale nic nepomohlo.zkousel jsem i laser.mam rozsirene zilky na nose a tvarich a zarudnuti.nepiju nekourim.pisu to proto,ze hodne lidi si mysli,ze je to z alkoholu.

Reakce na zdenek

MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Růžovka je léčitelná, však těžko vyléčitelná!Je nutné se pravidelně ošetřovat, být pod lékařským dohledem i v klidových obdobích.Podávají se léky k zevnímu nebo i vnitřnímu užití.Rozšířené žilky se dočasně mohou kompenzovat kosmtickými krémy fy Avene /dostanete koupit v lekárně bez receptu/,v těžších případech se uplatňuje ošetření laserem ve více sezeních.
tina36  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
můžete mi prosím také poradit jak na růžovku?
Děkuji
Tina

Reakce na tina36

MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Růžovka je chronické onemocněněí.Určitě se dejte do péče odborníků.
Léčba je široká -od pouze zevních léků až po celkově užívaná antibiotika nebo v krajním případě i roakutan.Ošetřovat se je nutné pravidelně i v obdobích klidu,vyvarovat se sálavému teplu, sřídání teplého a studeného prostředí,alkoholu, kávy, kořeněných jídel-vše způsobuje překrvené obličeje a zhoršování vyrážky.Nutné jsou také silné krémy s UV ochranným faktorem.
Jendysek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Mam růžovku.Skusil sem hodně krému a masti od doktorky a nic.A když se to zhoršilo,tak mi to vždycky trochu spravily kortikoidy,ale to nemůžu brát pořád.Pred několika dny mi poradily v lékárně,tak sem si koupil noční masku roseliane a k tomu mi poradily ještě čistící gel na obličej,tak sem si ho taky koupil a teď mám obličej jako bych měl vyrážku.Nevim jestli to je to maskou nebo tou čistící vodou.Ted sem zase natrefil na gel coupeliac a nevim jestli si ho nám koupit.Muzete mi odpovědět prosím na tu masku roseliane,na tu čistící vodu a jestli bych měl vyskouset místo toho co mám ten gel coupeliac.Moc dekuji
veronika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před týdnem jsem zašla na kožní s mírně červenými tvářemi a nosem, kde se mi začali tvořit i pupínky s bílou hlavičkou jako akné, kterou lze vymáčknout, asi dva měsíce tomu předcházela velmi suchá pleť a pocity pnutí v obličeji, na noc mi pomáhal Atopikderm balzám Biokarité od Sallos, ve dne jsem nevěděla, co použít, hydratační krémy nepomáhaly. Používám poměrně často make-up Loreal. Lékařka mi diagnostikovala růžovku, na den mám na předpis nějakou bílou mast UNG.LENIENS a na noc rosalgin, který trochu zabírá na ty pupínky, ale přes den se pak po té hodně mastné masti objeví nové. Nyní se mi objevily i dva bílé pupínky dole vevnitř v oku, když odhrnu spodní víčko a oko je červené, opthamoseptonex kapky nepomáhají. Lze to prosím Vás nějak zastavit? (je mi 53 let, nepiju, slunce ani ostrá jídla mi dosud nikdy nevadily..) děkuji za radu
Míla28  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 72 roků. Je to více jak 15 let co se léčím na rozaceu,kožní lékařka mi předepisuje rozalox, teď mi byl doporučen ambilan, také jsem brala po 12 hodinách entizol. Je pravda, že obličej už méně svědí,ale problémy stále přetrvávají.Můžete mi ještě něco poradit? Nepiji alkohol, nekouřím ani ostrá jídla nejím. Moc děkuji za odpověď.
Míla
míša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 46let a trpím popraskanými žilkami na lících a kolem nosu,měla to má matka i babička,tak si myslím,že je to dědičné.Používám přípravky na kuporosu od fa Dalton,nepiji,nekouřím.Asi před měsícem mi vyskočili i malinké pupínky,pleť je začervenalá,pořád se to nehojí,na oličování používám mlíko i tonikum na kuporozu,masku i krém,myji se převařenou vlažnou vodou a nic nepomáhá,prosím poraďte,zda se to dá nějak vyléčit.Moc děkuji Míša

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí