Rosacea - růžovka léčba

Rosacea - růžovka léčba

Lenka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, nejspíš trpím růžovkou - rosaceou. V poseldní době se mi pleť dost zhoršila a jelikož mi je 28 let, jsem z toho dost nešťastná, hodně mě to omezuje a sebevědomí nepřidá. Dříve jsem měla pleť absolutně bezproblémovou, přibližně v období 19. let se mi při strestu objevila na obličeji (většinou brada) taková jakoby krupička a vždy jsem zčervenala. Stejně tak přechody z tepla do zimy a pod.. Nicméně stále jsem měla pleť bez pupínků, akorát občas červenou. Po narození dvojčat stav pleti ještě nebyl tak šílený, ovšem asi po třech letech se pleť začala horšit, začaly se objevovat pupínky, ne akné klasické.. V období druhého těhotenství jsem pleť měla strašnou, kryla jsem make upem, protože mezi lidi jsem takto opravdu nechtěla vyrážet. Po porodu jsem na sebe nic nepatlala, žádné krémy (používala jsem pouze ty z lékárny, nic nepomohlo :-( žádná léčba, kortikoidy, jen na chvíli a pak se pleť zhoršila, žádný krém nesedl) jen se myla čistou vodu a ple´t jsem měla docela pěknou, bez pupínků a docela i bez začervenání. V současné době (1 rok po porodu) ovšem pleť je opět znovu velmi špatná, začervenalá, pupínky. Můžete mi, prosím, doporučit nějakou léčbu, lze s tímto něco dělat? Krémům už nevěřím. Je nějaká metoda, leaser, co by mi pomohlo? Chci dodat, že ještě kojím. Jinak se léčím se štítnou žlázou beru euthyrox, kdyby to mělo vliv.. Moc děkuji za odpovědi a typy. Zdraví Lenka
Maci  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, také bojuji s růžovku už 1,5 roku. Během prvního půl roku jsem brala 3x orálně antibiotika, ktérá vyléčila, ale pouze dočasně, růžovka se vždy vrátila. V současné době užívám pouze jariš k obkladům a na pupínky zinyryt (antb.roztok) a k promazání ambiderman, často se pleť ale vždy zhorší a trvá dlouho, než se zahojí..... Pleť je extrémně citlivá, nesnese téměř žádný krém kromě ambidermanu, i najít krém proti slunci byl problém, dokonce i léčiva dráždí pleť, z krému rosalox, který je na lékařský předpis mi kdysi vznikl kontktní alergický ekzém, pomohl mi až jariš.
Mě osobně nejvíce osobně vadí přechod z chladu do tepla (obráceně ne), nemůžu pobývat delší dobu venku, jelikož když přijdu do tepla, tak zčervenám a brzy se osypu zánětlivými pupeny. Také teplo jako takové, mi vadí. Lékaři moc nepomáhají.....
Shodou okolností mám také problémy se štítnou žlázou-autoimunitní zánět. Dvě kožní lékařky mě řekly, že to s tím může souviset, ale moje endokrinoložka tvrdí, že ne.
U mě se nejprve projevili potíže s pletí, nejdříve mi byla diagnostikována per.dermatitida, později růžovka, krátce na to jsem začala z ničeho nic ubývat na váze, následovala různá vyšetření a nic jiného kromě autoimunitního zánětu a subklinické hypotyreózy se nenašlo.
Také hledám nějaké řešení, zatím se nic neosvědčilo. Myslím, že roli by mohl hrát i demodex, v mládí jsem dlouhá léta trpěla na akné, ale proti růžovce to byla procházka růžovým sadem. Přeji všem s touto šílenou kožní chorobou zdárný boj.
Lenka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za Váš příběh. Je to velmi nepříjemné onemocnění, já vím. Vidíte, já v pubertě měla pleť absolutně bez problémů.. Hodně mě to trápí, jsem ještě mladá, ale zase dost stará na to, abych vypadala jako puberťák.. V každém případě, pokud cokoliv zabere, ráda se o zkušenosti podělím.
Hezký den.
Lenka

Reakce na Lenka

Maci  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
držím vám pěsti, třeba ve vašem případě léčba zabere lépe, musíme být optimistické. Samozřejmě budu ráda, když se s každou pozitivní zkušeností podělíte. Mě je 39 let, také nerada vypadám, jako opožděná puberťačka.... Zajímalo by mne, zda by s tím teoreticky mohl souviset autoimunitní zánět štítné žlázy (každý říká něco jiného, ani doktoři se neshodnou).
Přeji hodně štěstí. Maci.
AURUM AESTHETIC CLINIC  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 91 Likes
Dobrý den,
růžovka by opravdu nemusela s autoimunitní hypothyreozou (autoimunitního onemocnění štítné žlázy, důsledkem je snížená funkce štítné žlázy) souviset.
Pokud jste v mládí řešila i akné, doporučila bych vám zákrok mikrojehličkování pleti, se kterým máme velmi dobré výsledky, jak u akné, tak u rozácey.
Mikrojehličkování je metoda, která je vhodná pro všechny typy pleti, nepoškozuje pokožku a výhodou je krátká doba hojení. Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování spouští kaskádu omlazujících a hojících procesů v kůži a je vhodné při léčbě jizev, strií, akné, hyperpigmentace i rozácey.
Mohla byste přijít na nezávaznou bezplatnou konzultaci, kde bychom vše probraly.

Krásné dny přeje,

MUDr. Milena Vojtíšková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Lenka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den paní doktorko,

byla by možná tato metoda mikrojehličkování i v mém případě?
Úvodní dotaz.

Je mi 28 let, akné jsem v pubertě téměř vůbec neměla. V současné době beru euthyrox (také se léčím ze štítně žlázy) a antikoncepci (vhodnou pro kojení) Mám tři děti. Má pleť je červená tváře, brada, občas nos a mám na nich dost pupínků.

Sbírám informace, ještě nevím pro jakou z metod se rozhodnu.


Děkuji moc za odpověď.

S pozdravem

Lenka

Reakce na Lenka

AURUM AESTHETIC CLINIC  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 91 Likes
Dobrý den, Lenko,

tak jak to popisujete se domníváme, ano.
Více bychom si řekli po prohlídce a konzultaci, která je u nás bezplatná.

Krásné dny přeje

MUDr. M. Vojtíšková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Maci  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, paní doktorko,
děkuji Vám za informace a za nabídku, popravdě o metodě mikrojehličkování jako o léčbě na rosaceu slyším poprvé a trochu bych s touto metodou zatím váhala. Nevím, zda by tato metoda byla vhodná i pro mou extrémně přecitlivělou pleť, která snese málokterý krém. Na pleti nemám na první pohled vidět žilky, mám takový ten zánětlivý typ (papulopustulózní), který přechodně červená a tvoří se zánětlivé pupínky, které někdy svědí, někdy ne. Momentálně mám na jedné tváři zanícený pupínek, na tváři se udělal menší svědivý otok, 2x denně klidním jarišovými obklady, případně obkady z černého čaje, a na zánět dávám 2x denně lehce zineryt. Teď po 14 dnech, si myslím, že zánět trochu ustoupil a vřídek (zanícený pupínek) by se snad mohl začít hojit, i když patrně se to bude hojit ještě dlouho a dlouho tam zůstane červený fíček.
S pozdravem, M.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí