Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Červené pásy na zádech - Svědivé červené skvrny na kůži (exantém) - Diskuze

Červené pásy na zádech

Červené pásy na zádech

Lubos
Lubos  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Pokud je to mozne, zadam nektereho z lekaru o radu. Na zadech se mi asi pred 3 dny udelala podlouhla asi 10cm a siroka asi 2cm neco jako modrina, nebo spalenina, avsak sem se nikde nebouchl ani nespalil. ted po trech dnech se mi zacinaji delat nove sramy na zadech a absolutne nemam tuseni o co muze jit. Prikladam k memu dotazu foto. Jeste dodavam, ze kuze je sucha , nemam zadne pupinky, ani to nemokva, pouze mi vnikaji nove dasi sramy a trochu to svedi. Momentalne sem na sezonnich pracich v zahranicci a jazykove na tom nejsem tak dobre, aby jsem se zde s lekarem dobre domluvil. Muzete mi odpovedet zde, ale uprednostnuji odpoved na email : endlicherlubomir@email.cz
Mockar dekuji za odpoved.

Endlicher Lubomir
MUDr. Alena Černeková  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Kyjov
  • 13 odpovědí
Dobrý den!
Ve Vašem případě se dle popisu nejspíše jednalo o tzv. Dg: Dermatitis pratensis.
Odpovídá tomu i vaše zaměstnání - zahradník.
Projevy vznikají tím , že kůže - především, vlhká zpocená- přijde do styku s rostlinami a následně dojde k ozáření slunečním zářením.
Pokud je projev výrazný- bude nutno navštívit lékaře k vydání zklidňujícího externa. Jinak ale nález sám postupně ustoupí- pokud se nebudete mydlit, budete kůži chránit oděvem proti kontaktu s rostlinami i slunečním zářením.Pokud byl Váš nález opravdu výrazný - mohou delší dobu po dnešních zarudlých projevech přetrvávat na kůži stejné projevy hnědé - tzv. pozánětlivá hyperpigmentace.
Do budoucna se mohou projevy i v příštích letech opakovat - vždy, když určité traviny obsahují hodně šťavnatosti.Proto bývá vhodné i v budoucnu kůži před přímým kontaktem chránit košilí či tričkem.
Mějte se pěkně- MUDr. Alena Černeková