Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
3 měsíce trvající vyrážka - Svědivé červené skvrny na kůži (exantém) - Diskuze

3 měsíce trvající vyrážka

3 měsíce trvající vyrážka

Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobry den, resim vyrazku, kterou mam jiz 3 mesice. Po prvnim vyskytu drobnych pupinku, po zmacknuti z nich vytekla tekutinka, mi MUDr. naordinovala mast, ale strasne se divila, ze jdu k lekari jiz 14dni po vysevu a s tak malym mnozstvim( pupik, dekolt, predlokti). Zmenila jsem lekarku a moc jsem si nepomohla. Svrab ji sice napadl, ale nediagnostikovala jej, ani se nepokousela.Pry je to obtizne a vetsinou se zakozka pod mikroskopem nenajde... Leci me masti, dietou
nedrazdivou, napolsedy mi nasadila kortikoidy( Prednison tbl.), ktere ovsem neuzivam. Vyrazka je na nohach( lytka, ale vice holene), u kotniku, strana bricha resp. na pasu, skoro cela zada, predlokti. Vyrazka svedi obcas, zadne urputne nocni svedeni.Pouze tuto noc to bylo horsi nez obvykle. Na pupincich se mi obcas, prvdepodobne po rozskrabnuti, tvori supinky.Na zadech jako koprivka. Manzel ji nema a ani zadny ze synu (9 a 1 rok)ji nema.Ten mladsi spi se mnou v posteli. Jedine, co by mohlo svedcit pro svrab je na predlokti a u kolene asi 1cm dlouha "carka".Puvodne to vypadalo jako male puchyrky tesne vedle sebe, nyni jako carka asi 1cm dlouha, mezerka a a asi 0,5 cm dalsi. Uz jsem zoufala, poradi nekdo? Diky M.


LIA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím vás a zároven žádám o radu už tak pár týdnů cca 3 mi na těle vylezla vyrážka červené svědivé fličky takové mokvavé.. dost lidí mi řeklo podobné neštovicím, které jsem prodělala jako 5-letá holčička.
Přemýšlela jsem i nad alergií, ale v poslední době jsem neměla nic z čeho by se mě někdy něco podobného přihodilo.. vyrážka začala njeprve na hrudi mezi prsy.. postupovala až na břicho, lehce na rukou a ted mi lezou nové i po krku.. docela svědí dostala jsem na SUDOCREM prý je to i na neštovice a ruzné ekzémy, opravdu příčinu neznám, žádná změna aviváže nebo pracího prostředku.. krém sice užívám chvilku a dá se říct že i trochu pomáhá.. takže uvidím byla jsem jen u doktorky nic víc .. ke kožní jsem se nažila objednat ale ta by na mě měla čas až tak někdy v dubnu prý..? A to mám jako čekat než mi další pokvetou i v obličeji? Proto vás prosím o radu, už jsem se dívala i na netu a psaly že něco podobného může být i u ženy, která prožívá změnu hormonů, k přechodu se nechystám nebot mi je 25 let a těhotenství? s tím to prý souviset také může ale menstruaci jsem tento měsíc již měla sice se dvou dením zpožděním, ale měla... tak nevím..
Moc děkuji za odpověd
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Návštěva kožního lékaře bude nezbytná, určitě se objednejte a vyčkejte, mezi tím se ošetřete např. tekutým pudrem.Múže se jednat i o tzv. puchýřnaté onemocnění, které bude třeba podrobně vyšetřit ne jen z krve ale provést i histolgické vyšetření.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už je to dávno, co jste tu psala,ale mám ted stejný problém.. Jak to nakonec s tou vyrážkou u vás dopadlo? Jak jste ji vyléčila??? L.
Dermacentrumplus  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Frýdek-Místek
  • 10 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den,
nadávat někomu do hňupů může jen ....
Nicméně souhlasím s tím,že přístup lékaře by měl být trochu jiný.
Sama bych radila buď přeléčit pac.jako by měla svrab a v případě neúspěchu odběr k hist.vyšetření.nebo přímo odběr k hist.vyš.
S tím,že se mikroskopicky zákožka vždy nenajde,souhlasím.
Vyrážku jsem neviděla,ale napadají mne i jiné diagnosy nez svrab,
v první řadě psoriáza se dvěma Koebnerovými fenomeny / čárky / nebo
dermatitis herpetiformis Duhring.A co prurigo Besnier?
Každopádně jde o případ pro kožního lékaře !
Pac. nepíše,z jakého je města.
Zdravím a přeji brzké vyléčení Dagmar