Svědivé pupínky po celém těle po chřipce

Svědivé pupínky po celém těle po chřipce

Sid  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den - měl bych prosím vás dotaz,pač na kožní jsem obědnaný až někdy na 12.2 2014 - po chřipce asi pár dnu sca 2 až 3 dny mi začali naskakovat svědivé puchýřky nebo něco jako pupínky - určitě to nebude chřipkou,nebo zázvorem ,ale chtěl jsem se zeptat pač je to dosti nepříjemné a převážně to začne v noci v posteli neboli v teple - zprvu top začalo dole na kotnících ,až mě vzbudilo to děsivé nesnesitelné svědění,které jsem musel alespoň vážně jemně podrbat,abych se toho na nějakou chvílu zbavil ,pak začali pupínky nepravidelně na ruce v předloktí aj na bocích chrudníku - podle babičky jsem nasadil Aviril zásyp ,ale přišlo mi že to jen oddaluje tuto pomalu postupující pupínkovo svědící invazi - tak jsem pro jstotu ještě zajel koupit antibakteriální mýdlo,kterým jsem tyto puchýřky nebo jak to nazvat pupínky mazal a myl..Přijde mi že stále nic a do 12.2 je ještě daleko - tak se ptám či prosím touto formou o radu co bych ještě mohl jako opatření zkusit - v příloze přidávám fotky - za případné odpovědi moc děkuji s pozdravem Gabriel
MUDr. Karola Haasová  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Ústí nad Labem
  • 2 odpovědí
Vážený pane, tyto "pupínky" se mohou objevovat po prodělané virose ( ne chřipce, neboť viry chřipky zatím nejsou). Určitě je vhodné vyšetření na kožním odd., vemte sebou fotky. Zatím bych navíc mimo lokální terapii kterou máte, doporučila antihistaminikum např Zyrtec či Dithiaden , můžete koupit v lékárně 10 tbl a brát 1 tbl na noc. S pozdravem MUDr. Haasová
Sid  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji moc za odpověd - dnešním dnem ,vlastně se mi zdá že už včerejškem -
toto ustupuje a dělají se jen stroupky a navíc nepocituji v noci ani žádná
svědění - myslíte že mám ještě navštívit onoho kožního lékaře ? Oni mi tam
totiž řekli,že je možné že to do té doby kontroli zmisí - tužíš že mám
dýštak zavolat a nahlásit jim to,abych tam nemusel.tak ted popravdě nevím -
děkuji s pozdravem Gabriel
Luc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, prosím zjistil jste co to bylo?