Neobvykle nízká bazální teplota

Neobvykle nízká bazální teplota

misshell
misshell  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu a váš názor. Stručně, jsem 27DC, 4 cyklus po vysazení HA. Cyklus od 32 do 36 DC.
BT jsem měřila celý cyklus v druhém cyklu, yypadal dobře, normální průběh, ovulace proběhla kolem 20DC. Na začátku tohoto cyklu jsem byla u doktorky, protože mě nějak bolelo v podbříšku. Řekla, že je vše v pořádku, je to tam jen hodně aktivní. Teď jsem 27DC, ovulace nikde. 4 dny měřím na mátku BT, a pořád se drží kolem 36,2. A ani neskáče. Takový nízký teploty jsem fakt před tím neměla. Ani u MS, ani před ovulací. Čím by to mohlo jen být? Asi to vypadá na anovulační cyklus. Ale to tvrzení doktorky mě mate:( No jsem zmatená. Jinak podle čípku a hlenu ovu byla, ovulační testy teda neg. Vím, že jsem chvíli po vysazení HA, ale ráda bych slyšela, že je to normální. Nebo mám zase měřit BT, a kdyby byly cykly anovulační, můžu zajít k doktorce dřív, než po roce snažení o mimčo? Děkuji moc za názory!
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
cyklus, v němž zachytíte v jeho druhé fázi nízkou bazální teplotu, je s velkou pravděpodobností neovulační. Pokud byste ovulaci nezjistilita opakovaně, anpříklad ve 2-3 cyklech, můžete požádat o vyšetření. Pokud byste měla zájem, můžete sek vyšetření dostaviti do našeho centra - Sanatorium REPROMEDA, Brno, www.repromeda.cz.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
misshell
misshell  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji moc za dpověď:) Dneska jsem 30DC, a vyšel mi pozitivní ovulační test, tak konečně! Moje lut fáze je 14 dní, tak mám čekat MS kolem 44DC, že? Já vím, že je to dlouho, ale nevím, jestli je vhodná jít na agolutin, když vím, že ovulace proběhla teď. Co myslíte?

Reakce na misshell

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
dopručuju vám , vždy vaginalni folikulmetrie , dle stavu jinak druhé fázi nízkou bazální teplotu, je s velkou pravděpodobností neovulační.
hormonalni profil od 2 den mesesů do 5 .
s pozdravem
Dr Samer Assad.

Reakce na Dr Samer Asad

misshell
misshell  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, děkuji:)
Ovulace nakonec proběhla, ale až 30DC.(podle bolesti, hlenu, pozitivního ovulačního testu, a skoku v BT) Ale i ty poovulační teploty jsou celkově nižší než v předchozím cyklu. Přemýšlím jestli to nemůže způsobovat snížená funkce štítné žlázy? Nevím, kdy s tím mám zajít k doktorce, snažíme se teprve 4 cyklus po vysazení HA. Ale vadí mě, že ovulace přichází čím dál později, a cyklus se tím pádem prodlužuje. Luteální fázi mám 14 dní, takže MS budu čekat až ve 44DC:(
misshell
misshell  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 5 odpovědí
Ještě bych se Vás chtěla zeptat, jestli ty nízké teploty, i když ovulace opožděně proběhla, nemůže způsobit snížená funkce štítné žlázy? na internetu jsem se dočetla, že by to mohlo mít souvislost... př: http://www.lpp.cz/?a=20&id=32
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

měření BT již léta není diagnostickou metodou I volby jednoznačně je to přes 20 let vaginální ultrazvuková folikulometrie
S pozdravem

MUDr Ilíč
misshell
misshell  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji za odpověď:)
A jaký máte názor na ovulační testy? Mě dneska 30DC vyšel krásně pozitivní, a i bolest na vaječnících je dost znát. Co jsem si četla v příbalovém letáku, tak ovulace by měla dojít do 24 - 48 hodin, tak by mě zajímalo, co značí ta bolest? Když folikul ještě teda nepraskl? Děkuji, a nezlobte se, že otravuji. Protože když jsem jednou za čas u své gynekoložky, nevzpomenu si na to, co mě zajímá, respektive, nechci ji tím zdržovat, když je v ordinaci hodně dalších pacientek...

Reakce na misshell

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
vám , dopručuju na vaginální ultrazvuková folikulometrie.
s pozdravem
Dr Samer Assad.
Pepe666  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, porad mam problem s nizkou BT pocas celeho cyklu. BT merim uz 3 mesicem ale nejaky extremni vzestup teploty se nekona. tesne po MS mam BT kolem 36,6, 36,5 pak postupne teplota klesne na 36,3 a tak se drzi do doby pripadne ovulace. No problem je ze pri pripadne ovulaci mi teplota zveda jen na 36,4. 36,5 max. 36,6 je to v poradku anebo je to anovulacni cyklus?
Dekuji za odpoved
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní,
teplota opravdu svědčí o anovulačních cyklech. Bylo by vhodné navštívit svého gynekologa nebo některé centrum specializované na léčbu neplodnosti. Ovulaci lze vyvolat velmi jednoduchým způsobem.
Přeji pěkný den.


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Polanka nad Odrou
XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

Pepe666  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved, ale i presto mohl by jste se podivat na muj graf aktualniho cyklu ? tam se ovu vyznacila , hlen byl taky, bolesti v podbrisku tez, ale jak jsem rikala ty teploty nejsou nic moc. Jinak HP byl pry v poradku ale byl delany 7 den po agolutinu , mohl agolutin ovlivnit vysledky HP ? Dekuji
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Petra1986/grafy?c=634621824000000000

Reakce na Pepe666

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

hormony se mají nabrat do 3 d menstruace..Ovulace se sleduje na UZ a ne BT.,

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Pepe666  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved, o tom ze hormony se maji brat 3DC uz vim. MOzna jsem se zeptala spatne, ale ja myslela zda agolutin v mojem pripade mohl zkreslit hodnoty HP kdyz mi krev byla odebrana 3DC coz bylo 7.den po pichnuti agolutinu. a kdyz se teda nezjistuje ovulace pomocou BT k cemu BT slouzi ?
Dekuji za odpoved.

Reakce na Pepe666

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

BT se již moc neužívá.Specializované kliniky sledují hormonální profil, příp. si zvou klientky v určitých dnech na UZ vyšetření, čímž přesně zjistí, zda je cyklus ovulační.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX