Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Ashermanův syndrom a rizika při IVF - Ashermanův syndrom - Diskuze

Ashermanův syndrom a rizika při IVF

Ashermanův syndrom a rizika při IVF

83eve  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,
lecim se cca rok pro neplodnost, duvodem je nedorustajici sliznice. Pred pokusem, po max. davkach estrogenu byva 6 mm. Nyni me ceka 3 pokus. Lekar mi rekl, ze pokud by se to nepodarilo, zkusi hysteroskopii, aby zjistil, zda nemam srusty. Nemam za sebou zadny gynekologicky zakrok ani jsem nikdy nebyla tehotna. Mam pozitivni HPV viry a ne uplne vybornou cytologii, ale po sledovani pry konizace neni nutna.
Je mozne mit Ashermanuv syndrom po opakovanych zanetech? Nebo diky HPV?
Vubec nevim zda mam podstoupit dalsi pokus IVF (ket), kdyz AS sebou muze nest dalsi rizika - potrat, poloha placenty apod.
Diky za odpoved E.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Myslím, že hysteroskopie s případným rozrušením srůstů by byla vhodná již nyní.
Vliv HPV na vznik srůstů v děloze nepovažuji za pravděpodobný, u opakovaných zánětů je třeba zvažovat, o znět čeho konkrétně šlo.
Nález 6 mm vysoké sliznice nevidím až jako tak beznadějný. Znám ženy, které otěhotněly a bez problémů donosily a porodily i při nižší sliznici.
Po stránce léčby je třeba vysoké dávky estrogenů (ale opravdu vysoké!) někdy podávat i řadu měsíců
MUDr. Jan Šulc
83eve  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Diky za odpoved,
tak ted mam pocit, ze KET bych mela odlozit.
Estrogeny beru cca od 10/2013 v davkach 3x2 Estrimax, 100 Estrahexal á 3 dny s pauzami na menzes.
E.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano HS je na místě a Ashermanův sy. je v původním slova smyslu "jizvění" např po UPT,Vy ale neuvádite věk,kolik bylo IVF a příčina pro IVF máte PCOS atd,
Závěr ano HS je vhodná,

S pozdravem,

MUDr Ilič
83eve  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
PCO nemam. Po 1.stimulaci IVF jsem mela OHSS, je mi 31 a mam za sebou 1 ET (11/2013) a 1 KET (1/2014), zitra bych mela jit na 2.KET. Pricinou IVF je nizka sliznice, po 3x2 Estrimax a 100 Estrahexal á 3dny nereaguje, dorusta horko tezko 6 mm.
Myslite, ze bych transfer mela odlozit a radeji podstoupit HS?
Diky E.

Související zákroky