Biochemické těhotenství po IUI?

Biochemické těhotenství po IUI?

paraple  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,mám za sebou 3x ivf,(1ivf-dlouhý protokol odběr přes 20 oocytů, 2ivf dlouhý protokol také přes 20 oocytů, 3 ivf krátký-11 oocytů-nedošlo k tra sféru žádné se neoplodnilo) toho u prvních dvou došlo k biochemické těhotenství.Při IVF se nám moc neoplodňovala vajíčka. Manžel má patologické hlavičky, tak jsme se rozhodly pro iui s dárcem,bohužel opětně přišla menstruace,ale zkusila jsem si jen tak těhotenský test a je na něm slabá čárka.Může se tedy jednat opět o biochemické těhotenství?Mám mutaci mthfr, ale to by nemělo mít údajně vliv. .Můžete prosím poradit jak dále?Ví,.že se to stává,ale jsou nějaké vitamíny na posílení? U ivf byl utrogestan. Děkuji
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Pravděpodobně opravdu šlo o tzv. biochemickou graviditu neboli časnou těhotenskou ztrátu. To je do budoucna pozitivní informace. Vždy je ale třeba dát pozor na odstup gravitestu od podání injekce s HCG (obvykle Pregnyl). Po ní může být pozitivní test i 10 dní.
Určitě bych doporučil IUI s dárcem zopakovat a hormonální podporu Utrogestanem nasazenou po ovulaci považuji za vhodnou. Další možností by bylo IVF se spermiemi dárce nebo s mixem spermií - část vajíček oplozovat partnerem, část dárcem.
MUDr. Jan Šulc
paraple  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji, ale není spíše špatně že došlo již 3x k biochemickému těhotenství?? Test jsem si dělala 15 den od pregnylu.děkuji

Reakce na paraple

MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Určitě to není zcela obvyklé. Zvážil bych vyšetření funkce štítné žlázy a v druhé polovině cyklu Utrogestan - v případě pozitivity testu nevysazovat a užívat do cca 8.-10. týdne těhotenství
MUDr. Jan Šulc

Reakce na MUDr. Jan Šulc

paraple  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Jsem vyšetřená od hlavy až po paty :-) vše v pořádku. Děkuji moc za Váš čas a názor, moc si toho vážím.

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí