Jak probíhá IUI?

Jak probíhá IUI?

jitula  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
po dvou nevydařených IVF a operaci po Endiometii se připravuji na IUI.Napíšete mi někdo prosím jak to probíhá(tu přípravu už podstupuji spíše mě zajímá to samotné IUI co mě čeká).Prý to moc bolí a Já už teď mám strach.Musím být po tomto zákroku doma nebo na neschopence?Moc děkuji za odpověď.
LENI  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Čau Jitko, docela mě překvapilo, že máš za sebou IVF a teprve teď se chystáš na IUI. Přirozenější je zkoušet nejprve snadnější metody početí - čili jako první IUI (umělou inseminaci) a až pak po nezdaru přejít na IVF (umělé oplodnění). Alespoň nám to tak doktoři vysvětlili a nyní tím v tomto pořadí s manželem procházíme. Už jsme minulý měsíc podstoupili dvě IUI během jednoho cyklu (neúspěšně) a zrovna dnes jsme byli na další. Nevím, možná mají některé i bolestivou zkušenost, ale já sama za sebe můžu říct, že to nebolí. Je to malinko nepříjemné, ale žádná hrůza. Nejdřív doktor zkontroloval na ultrazvuku, zda je folikul s vajíčkem dostatečně připravený... pak šel manžel "darovat" vzorek. Asi 20 minut pak čekáme, než se spermie zkultivují a poté v ordinaci doktor katetrem vpraví zkultivovaný vzorek přímo do dělohy. To je všechno. Chvíli ještě zůstávám odpočívat v leže v ordinaci a pak jedeme domů. Doktor říkal, že nemusí následovat žádná extra omezení. Jen normální klid, nic nepřehánět, ale jinak všechno jak je člověk zvyklý, není naprosto důvod být na neschopence. IVF musí být MNOHEM složitější záležitost a náročnější se vším všudy. To ale my budeme podstupovat až případně v lednu (pokud do té doby nebudou IUI úspěšné)... ještě bychom šli na 3 (takže do listopadu). Spíš by mě naopak zajímaly zkušenosti s IVF. Lenča
Dáda  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Ahoj Leni,nevíz zda ještě potřebuješ nějaké info o IVF máme s manželem za sebou 4 pokusy.Tak kdybys potřebovala cokoliv vědět tak písni.
LENI  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Ahoj Dádo,
píšeš, že máte s manželem za sebou už 4 IVF. Tak to už jste si tedy museli ten 4. pokus hradit zcela plně (protože jak nás doktoři poučili, tak pojišťovny přispívají jen na 3 cykly za život). Už při těch třech se ale dost doplácí na léky, že? Můžu se zeptat, kolik jste museli platit? My už se tak nějak smiřujeme s tím, že do toho v lednu jdeme. A vám se zadařilo na ten 4. pokus???? Museli to být docela nervy. Však se klidně rozepiš co a jak. Budu ráda. Předem díky. Lenča
Dáda  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Ahoj Leni,tak mi jsme dopláceli za léky už něco u toho 3 pokusu(dělalo to asi 8tisíc),no a ten 4 nás vyšel asi tak zhruba na 39tisíc a bohužel také nic.Jo a musím říct,že včera mě dorazili,byla jsem se domluvit kdy mám přijít na další pokus,a prozmněnu my uděleli profuk vejcovodů a zjistili,že levý je průchodný na 80%,tak teď zacínáme pokusy s IUI.A to jsem byla před 2 roky na laparu a tam my zjistili neprůchodnost OBOU vejcovodů.Musim říct,že toho mám už plné brýle.Každý ti řekne abys na to nemyslela,ale z hlavy to nedostaneš.A co u tebe na kolikátý jdete pokus a mužeš my ještě říct kolik jste měli vy těch UIU?Moc díky
LENI  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Ahoj Dádo,
tak to je opravdu na zbláznění, že ani 4.pokus IVF nevyšel. A s těmi penězmi - to jsi mě docela překvapila, nás doktor před pár dny připravil na podstatně vyšší částky. Prý si máme na 1.IVF nachystat kolem 20 tisíc (k té částce, kterou bude přispívat pojišťovna), to samé se týká těch třech pokusů a pokud prý bez úspěchu vyplýtváme všechny tři IVF, tak si už 4.pokus a další hradíme plně sami a to pak 70 tisíc za jeden cyklus. Takže jsme šli do kolen. Teď za IUI (umělou inseminaci) neplatíme nic, jen si doplácím za léky, které hned ten den vždycky začínám brát (Utrogestan - na podporu a udržení případného těhu). Už jsme byli na IUI celkem 3x a zatím nic. Takže nás čeká 4. pokus. Chceme zkusit těch 6 (počet hrazených pojišťovnou za jeden rok) a v lednu už prostě IVF. Čas letí a člověk nemládne, no ne? Taky mám těch řečí okolo plné zuby, když ti chytráci radí nemyslete na to, nebo ještě lepší rada typu, tak jeďte na dovolenou apod. My už se o díte snažíme s manželem plně skoro 4 roky a za tu dobu už pár dovolených - takže tím to evidentně nebude. Ale je to tak, že kdo nezažil, nepochopí a ti hloupější, kteří se neumějí ani trošku vžít, tak pak hloupě radí... Je to smutné, protože já mám například pár takových i přímo v rodině a to je pak antipodpora, jen to člověku ubližuje. Klidně zase napiš, budu ráda. Kolik ti vlastně je a odkud jsi? Mě už pár dní šílených 33 roků (manželovi 35). Zatím se měj a drž se. Z čeří si zkus nic nedělat, já se to učím doteď a někdy to jde líp, jindy hůř... :o)
Dáda  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Děkuji za info o UIU ani jsem neměla sílu se na to ptát.A nevím u jaké jsi pojišťovny(a nebo nejspíš chodíš na nějakou soukromou kliniku),my jsme opravdu měli ty dva pokusy plně hrazené pojišťovnou,píchali jsme Fostimon(pojišťovna hradí 30ampulek a do toho jsme se vešli),jinak u té 3 jsme potřebovali víc dávek.A u toho 4.IVF byl základní poplatek 22 tisíc a ostatní jsme vydali za léky.Jinak o té rodině raději nemluvit,holka nevím jak je to možné,ale 100% podporu mám od sestry a mamimky mého manžela,jinak bydlíme u mých rodičů a táta se o tom vůbec nechce bavit,ale co je horší že ani mamka ne,a je fakt,že někdy si o tom s někým popovídat musíš.Bydlíme kousek od Vlašimi a jak jsi psala o těch šílených 33,tak to není tak hrozné,mě je ještě o rok více.Kdyby jsi náhodou chtěla psát rovnou tak tady je adresa: starovaka@seznam.cz
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
V laboratoři se předem vyselektují nejpohyblivější spermie partnera nebo dárce, které poté zavedeme v období ovulace do dělohy ženy. Jedná se o jednoduchý a bezbolestný výkon, který se provádí ambulantně a bez anestezie. Kvůli poměrně nízké úspěšnosti (přibližně 5–15 % na cyklus) je ale metoda IUI vhodná pouze pro úzkou skupinu klientů. Nelze ji považovat za plnohodnotnou alternativu IVF léčby.

MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí